Pro třídu seniorů je určena sestava FITA na vzdálenosti 70, 60, 50, 30m (144 šípů).

Pro třídu seniorek je určena sestava FITA na vzdálenosti 60, 50, 40, 30m (144 šípů).

Sestava na 60m FITA60 (72 šípů) včetně eliminačních kol je pro obě třídy.

Nové terče

Na vzdálenost 50, 40 a 30m je možné používat redukované terče z průměru 80cm se zásahovými zónami 5-10, na vzdálenost 30m pak redukované terče z průměru 80cm se zásahovými zónami 6-10.

Je třeba použít takový počet kusů na jedné terčovnici, aby každý lukostřelec měl svůj terč, viz přílohy článku.

Počet šípů v sadě

V kvalifikaci se na dlouhé vzdálenosti střílí sady po 6 šípech, na krátké vzdálenosti po 3 nebo 6 šípech.

Časové limity

Časový limit pro nástup na střeleckou čáru je zkrácen na 10 vteřin.

Pro střídavou střelbu nebo rozstřel je stanoven čas 20 vteřin na 1 šíp.

Set systém

Pro jednotlivce je zaveden nový systém vyhodnocení vzájemných zápasů – eliminace, finále.

Vítězem setu(sady) se stává lukostřelec, který má nejvyšší nástřel.
Za vítězství v setu dostává 2 body, za prohru 0 bodů, v případě rovnosti nástřelu soupeři dostávají po 1 bodu.

V závislosti na počtu šípů střílených v jednotlivých setech, jsou stanoveny maximální počty setů:
6 šípů/set – střílí se max.3 sety. Minimálně po 2 setech lze určit vítěze s nejvyšším počtem bodů, nemůže-li jeho soupeř získat remízu ze zbývajících bodů. Pokud je i po třetím setu remíza, uplatní se rozstřel.

3 šípy/set – střílí se max.5 setů. Minimálně po 3 setech lze určit vítěze s nejvyšším počtem bodů, nemůže-li jeho soupeř získat remízu ze zbývajících bodů. Pokud je nadále remíza, uplatní se rozstřel.

Je-li určen vítěz, ve střelbě v dalším setu zápasu se již nepokračuje.

Pro eliminace 1/64, 1/32, 1/16, 1/8 se uplatňuje set o 6 šípech, od 1/4 finále jsou sety po 3 šípech (na Olympijských hrách vždy sety po 3 šípech).

Vzor bodovacích listů (a příklad vyplnění) naleznete na webu ČLS v sekci "Legislativa/Formuláře/Bodovací listy ".

Předsednictvo ČLS rozhodlo na doporučení komise STK, aby set-systém zatím nebyl uplatněn na MČR žáků. O jeho případném (ne)nasazení i pro žáky bude rozhodnuto později s výhledem na sezónu 2010/2011.

Určení finálního pořadí

Závodníci(nebo družstva) vyeliminováni během eliminačního kola 1/8 budou deklarováni shodně na 9.místě, během eliminačního kola 1/16 na 17.místě atd.

Prvních osm závodníků nebo družstev bude mít svoje konkrétní pořadí, viz dále.

Pořadí účastníků čtvrfinále v jednotlivcích bude určeno podle součtu bodů z vyhraných setů. Pokud bude existovat shoda, tak dalším kritériem je kumulativní nástřel z posledního zápasu. Pokud i pak existuje shoda, budou závodníci vyhodnoceni na stejném místě.

O pořadí účastníků čtvrfinále v družstvech rozhodne kumulativní nástřel z posledního zápasu. Pokud existuje shoda, budou družstva vyhodnocena na stejném místě.

Poznámka:

Dodržení výše uvedených pravidel není v podmínkách ČLS zatím striktní s ohledem na fakt, že používaný program na zpracování výsledků není zatím aktualizován na nová pravidla FITA. Na závodech, kde bude set-systém aplikován stejně nebude možné program na zpracování výsledků plně využít

Tedy závěr: na závodech, kde se aplikuje set-systém použijme nová pravidla pro stanovení pořadí.

Na závodech kde nebude set-systém není uplatnění nových pravidel pro stanovení pořadí podmínkou.

Výkonnostní odznaky FITA

Senioři a seniorky mohou získat výkonnostní odznaky ve svých kategoriích (stejné hodnoty jako kategorie kadetů) - bude aktualizováno v příloze příslušné směrnice.

Jedná se o ocenění:

SILVER STAR AWARD (sestava FITA)

SILVER TARGET AWARD (sestavy F60, F900, H18, H25, Half FITA)

Terénní lukostřelba

Eliminační sestavy

Jsou nové vzdálenosti pro eliminační kola (vše známé), přičemž 2.eliminační kolo je zkráceno na 8 stanovišť.

Tabulky vzdáleností budou zveřejněny později (přílohou Soutěžního řádu).

Odznaky FITA

Jsou vydány nové limity pro získání odznaků FITA ARROWHEAD a budou zveřejněny později (přílohou přísl.směrnice).

Halová lukostřelba

Od sezóny 2010/2011 analogické změny jako v terčové lukostřelbě: set-systém,  časové limity, určení pořadí, odznaky FITA.