Český lukostřelecký svaz

Reprezentace

Seznam zakázaných látek pro rok 2023

08.03.2023 (hm)
Přílohy

Seznam zakázaných látek 2022

19.03.2022 (hm)
Přílohy

Seznam zakázaných látek a metod dopingu (2021)

Od roku 2004 je Světová antidopingová agentura (WADA) zodpovědná za přípravu a zveřejňování seznamu látek a metod, které jsou ve sportu zakázány, známého jako Seznam zakázaných látek a metod dopingu (The Prohibited List).

 

Seznam platný pro rok 2021 naleznete v příloze nebo si ho můžete stáhnout ze stránek Antidopingového výboru ČR (The Prohibited List)

 

Jedná se o jeden z mezinárodních standardů, který identifikuje látky a metody zakázané stále (při soutěži i mimosoutěžně), pouze při soutěži a látky zakázané při určitých sportech. Látky a metody uvedené v seznamu jsou klasifikovány podle různých kategorií (jako jsou steroidy, stimulanty nebo genový doping).

 

Sportovec může mít povoleno používat ze zdravotních důvodů zakázanou látku nebo metodu, pokud obdrží terapeutickou výjimku.

 

Seznam je každoročně aktualizován po rozsáhlém schvalovacím procesu. Dodatečné látky nebo metody mohou být přidány do seznamu kdykoli v průběhu roku, ale nejdříve až po uplynutí tříměsíční lhůty.

 

Další informace o seznamu změn naleznete na stránkách Světové antidopingové agentury What is prohibited nebo v Prohibited list Q&A.

03.03.2021 (DŠ)