Český lukostřelecký svaz

Český lukostřelecký svaz

Výsledky ankety Lukostřelec roku 2020

Třetí ročník ankety Lukostřelec roku už zná své vítěze. V hlavní kategorii zvítězila Marie Horáčková, cenu Objev roku si odnesl Michal Hlahůlek. Vyhlášení se kvůli pandemii koronaviru COVID-19 uskutečnilo skrze videokonferenci 30. listopadu. O výsledcích rozhodlo přes 350 odevzdaných hlasů z řad lukostřelecké veřejnosti.

 Marie Horáčková obhájila vítězství z roku 2018 i 2019. Za hlasy poděkovala z Tenerife, kde se aktuálně připravuje kvůli nepříznivé situaci v Česku. „Mám velkou radost z prvního místa i obhajoby titulu. Kvůli Covidu to samozřejmě nebyla zcela běžná sezóna. Na domácích závodech se mi ale dařilo, a za to jsem moc ráda.  Aktuálně jsme na soustředění na Tenerife, kde můžeme díky příznivému počasí střílet venku. Bylo to domluvené hodně narychlo a trochu tady improvizujeme. Přesto věřím, že budeme na novou sezónu připraveni dobře.“ Na soustředění je s ní i Klára Grapová, která v anketě skončila třetí. 

 

Druhou příčku obsadil Michal Hlahůlek a stal se tak Objevem roku. Toto ocenění získává nejvýše umístěný lukostřelec v hlavním žebříčku, který nebyl nominován v žádném předchozím roce. „I kdybych skončil na desátém místě, bylo by to pro mě obrovské zadostiučinění za uplynulou sezónu. Začala velmi dobře už na úspěšném Berlin Open, pokračovala úspěchy na Mistrovství ČR a překonáním českého rekordu, a skončila tímto oceněním. Zkrátka, být mezi deseti nejlepšími lukostřelci v ČR je pro mě velká část.,“ řekl.

 

Letos v anketě figurovali převážně střelci z reflexního luku. Jedinými zástupci jiných divizí byl Pavel Zaoral (kladkový luk) - celkově na pátém místě, a Vladimír Fajta (holý luk) - celkově na sedmém místě. Oba mají za sebou mimořádně úspěšnou sezónu ve kterých vítězili na Mistrovstvích ČR, Pohárech ČLS a stejně jako zmínění Marie Horáčková a Michal Hlahůlek ve svých kategoriích překonali české rekordy.

 

Kromě Lukostřelce roku se oceňovali i nejlepší trenéři, dorostenci a paralukostřelci. Trenérkou roku se stala Magda Robová, která působí v Prostějově. Mezi její svěřence patří i Eliška Novotná. Ta získala cenu Dorostenec roku a čtvrté místo v hlavní anketě. Nejúspěšnější paralukostřelkyní sezóny je Šárka Musilová.

 

Střelce do ankety nominovaly odborné komise a předsednictvo Českého lukostřeleckého svazu. O konečném pořadí poté hlasovala lukostřelecká veřejnost prostřednictvím online hlasování. Kompletní výsledky pak dopadly následovně:

 

Výsledky "Lukostřelec roku 2020"

 1. HORÁČKOVÁ Marie(LK Arcus Plzeň)
 2. HLAHŮLEK Michal (Lukostřelba Prostějov)
 3. GRAPOVÁ Klára (Lukostřelba Ostrava Mariánské Hory)
 4. NOVOTNÁ Eliška (Lukostřelba Prostějov)
 5. ZAORAL Pavel (Bows Klub Chiméra Hradec Králové)
 6. HERÁK Jiří (LO TJ Opava)
 7. FAJTA Vladimír (Lukostřelba Klecany)
 8. EBERMANN Erik (1. LK Plzeň 1935)
 9. PLUHAŘ Jan (Archery Club Znojmo Těšetice)
 10. TERMER Jaromír (TJ Sokol Praha Vršovice)

Výsledky "Dorostenec roku 2020"

 1. NOVOTNÁ Eliška (Lukostřelba Prostějov)
 2. HERÁK Jiří (LO TJ Opava)
 3. GRAPOVÁ Klára (Lukostřelba Ostrava Mariánské Hory)
 4. HEŘMÁNEK František (SK Start Praha)
 5. PLUHAŘ Jan (Archery Club Znojmo Těšetice)

Výsledky "Paralukostřelec roku 2020"

 1. MUSILOVÁ Šárka (TJ ZP Nola Teplice)
 2. SIDKOVÁ Markéta (TJ ZP Nola Teplice)
 3. CHALOUPSKÝ Martin (SK Nové Město nad Metují)

Výsledky "Trenér roku 2020"

 1. ROBOVÁ Magda (Lukostřelba Prostějov)
 2. MACKOVÁ Martina (SK Start Praha)
 3. ŠÍPEK Jan (1. LK Plzeň 1935)
 4. MAJAROVÁ Magdaléna (Lukostřelba Prostějov)
 5. HORÁČEK Zdeněk (LK Arcus Plzeň)

Objev roku 2020: HLAHŮLEK Michal

 
12.01.2021 (DŠ)