Český lukostřelecký svaz

Reprezentace

1.kolo Světového poháru, 18.-24.4.2022 Antalye Turecko

Počet účastníků: 340

Počet zemí: 47

 

Vedoucí výjezdu: Hana Majarová

Trenér: Zdeněk Horáček

Muži RL: Michal Hlahůlek, Jan Vožech, Josef Křesala, Adam Li

Ženy RL: Marie Horáčková, Jindřiška Vaněčková, Klára Grapová

Muži KL: Martin Vaněk, Pavel Zaoral, Filip Reitmeier

 

1.kolo světového poháru v Antalyi bylo vybráno jako přípravný závod před nadcházejícím ME, které proběhne na začátku června v Mnichově, a kde se bude zároveň střílet kvalifikační závod jednotlivců pro EH 2023.  

 

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=10566

 

Průběh závodu:

Po loňské sezóně, která byla stále velmi ovlivněna covidem, jsme konečně zažili  „normální“ závod. Pořadatelé připravili akci kvalitně jako vždy, a tak nedošlo k žádným zádrhelům. Střelnice v Antalyi je pro nás jednou z těch oblíbených a jako tým se tam rádi vracíme.

V letošním roce došlo k několika úpravám v pravidlech, a tak jsme byli v očekávání, jak moc tyto změny ovlivní závod a výsledky. Zásadní změnou bylo pro nás zkrácení času na střelbu a také úprava programu pro světové poháry. Klasický oficiální trénink byl nahrazen volnější formou oficiálního tréninku s dobrovolnou kontrolou nářadí. Tu však rozhodčí mohou udělat v průběhu závodu kdykoliv. Na změny jsme se připravili, program nastudovali a za příjemného jarního počasí jsme mohli nastoupit do závodu.

První blok programu patřil kladkovým lukům. Dvě sady v kvalifikaci ovlivnil silný vítr, který se přehnal přes střelnici, ale naštěstí sebou nepřinesl bouřku, která ten den hrozila. V kvalifikaci se nejlépe dařilo Martinovi Vaňkovi, který se s výsledkem 684b umístil na 53.místě. Filipovi Reitmeierovi ani Pavlovi Zaoralovi se nepodařilo postoupit do eliminací. Hned druhý den byla soutěž družstev, ve které náš tým podlehl výběru Norska.

Do soutěže nastoupily reflexní luky. Kvalifikace vyšla skvěle Marii Horáčkové, která se nástřelem 653b umístila na výborném 6.místě. Stejně dobře závod vyšel Michalovi Hlahůlkovi, který se nástřelem 657b umístil na 28.místě. Součet obou výsledků vytvořil nový český rekord, který tito reprezentanti stanovili vloni. Svou reprezentační premiéru zvládl velmi dobře Adam Li se slušným výsledkem 635b. Jindřiška Vaněčková zlepšila svůj výkon ze závodu WRT před dvěma týdny a s nástřelem 612b se posunula na postupovou pozici. Kvalifikační výsledek Kláry Grapové byl ovlivněn závadou na luku související se zaměřovačem, která se však i přes kontrolu materiálu v průběhu soutěže odhalila až při skládání a balení luku. Po kvalifikaci měli muži první kolo eliminací, bohužel v něm proti sobě nastoupili naši dva střelci, M.Hlahůlek a J.Křesala. Michal souboj vyhrál a postoupil mezi 64 lukostřelců. Skvělý výkon podal Jan Vožech, který porazil favorizovaného Gijse Broeksma z Holandska. Adamovi jeho první eliminační souboj na reprezentační akci nevyšel a do dalšího kola nepostoupil.

V soutěži družstev se tentokrát lépe dařilo mužům, kteří svedli velmi vyrovnaný souboj, zakončený rozstřelem, s Australany. Bohužel nástřel 28:29 hrál ve prospěch australského týmu nicméně ze souboje jsme si odnášeli velmi dobrý pocit. Mix tým si v prvním kole poradil s Rakušany, ve druhém nestačil na výběr USA.

Na řadu přišly zbylé eliminační souboje. Nejdřív v podání Martina Vaňka, který nestačil na Turka Hanyeho v poměru 140:143, dále se nepodařilo na výborný výkon navázat Honzovi, kterého porazil zkušený Francouz Phillon. Jindřiška Vaněčková svedla slušný, ale bohužel ne vítězný, souboj s Němkou Bauer. Na druhé straně postoupil do dalšího kola Michal Hlahůlek přes Uzbeka Karorova, ve třetím kole ho zastavil Australan Tyack. Marie byla ještě úspěšnější a její vítěznou šňůru zastavila až německá reprezentantka Bauer. Marie se umístila na skvělém 7.místě, což je historické maximum českých reprezentantů na závodech světového formátu.

 

Závěrečné hodnocení:

První světový pohár tohoto roku se nesl ve znamení změn v pravidlech. Lze jen těžko usuzovat, zda se některé z nich podepsaly na výkonech startovního pole. Jelikož nefoukalo tolik, jak bývá v Antalyi běžné, nedá se zatím s jistotou říct, že kratší čas na sadu bude střelcům dělat velké potíže. Dá se ale očekávat diskuse mezi trenéry národních týmů a WA o možnostech úpravy některých změn, zejména těch, týkajících se programu.

Co se týká předvedených výkonů hodnotím tento výjezd jako jeden z nejúspěšnějších. Zejména v divizi reflexního luku jsme zaznamenali jak dobré výsledky v kvalifikaci, tak úspěšné postupy v eliminačních kolech a vyrovnané souboje v soutěži družstev.

Další reprezentační akcí je závod WRT v Kamniku a následně ME v Mnichově.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

V Prostějově dne 25.4.2022                                                  Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

29.05.2022 (hm)

MS v terčové lukostřelbě, 20.-26.9.2021, Yankton (USA)

Mistrovství světa v terčové lukostřelbě dospělých se konalo ve dnech 20.9. do 26.9.2021 v Yanktonu, Jižní Dakota, USA. 

Na MS nás reprezentovali: 

 • ženy RL: Klára Grapová, Marie Horáčková , Jindřiška Vaněčková 
 • ženy KL: Martina Zikmundová 
 • muži RL: Michal Hlahůlek, Josef Křesala 
 • tým manažer: David Špinar 
 • vedoucí výjezdu, trenér: Zdeněk Horáček 

Mistrovství světa probíhalo v areálu NFAA EASTON YANKTON ARCHERY CENTER. 

Naše výprava dorazila na ubytování do LEWIS & CLARK RESORT ve tři hodiny ráno v neděli 25.9.2021. Bohužel Michalovi a Josefovi nepřiletěly kufry s luky. 

Ještě ten den odpoledne jsme provedli akreditaci a lehký neoficiální trénink. Michal měl půjčený luk a šípy od Marušky, Pepovi půjčila druhý luk Klárka a šípy Jindřiška. 

V pondělí 26.9. měla Martina oficiální trénink dopoledne a reflexní luky odpoledne. Michalovi a Pepovi dorazily kufry s nářadím, tak se odpoledního tréninku zúčastnili již s vlastním nářadím. 

Organizace MSJ fungovala naprosto perfektně. Program MS byl pořadatelem dodržován bez větších výjimek. 

Po celou dobu šampionátu vál poměrně silný, nárazový vítr. Zejména výsledky reflexních luků v kvalifikaci byly větrným počasím silně poznamenány. 

V soutěži Mix týmů se Maruška s Michalem v kvalifikaci umístili na příjemném 18. místě z 32 družstev a poprvé jsme měli na MS zastoupení v eliminacích této soutěže. V prvním kole jsme sice prohráli 6:2 s tureckým mix týmem, ve kterém byl současný olympijský vítěz Mete Gazoz, ale jednotlivé sady byly velmi vyrovnané. Celkově tedy jsme skončili na 17. místě. 

Stejně dobře si vedlo i naše družstvo žen, které skončilo v kvalifikaci na 17 místě a v prvním kole porazilo družstvo Turecka poměrem 6:0. V druhém kole jsme nestačili na tým Koreje, a tak naše ženy obsadily velmi pěkné 9. místo. 

Celkové umístění našich reprezentantů: 

 • Marie Horáčková 17. místo 
 • Jindřiška Vaněčková 33. místo 
 • Klára Grapová 57. místo 
 • Michal Hlahůlek 57. místo 
 • Josef Křesala 57. místo 
 • Martina Zikmundová 33. místo 
 • Mix tým: Horáčková, Hlahůlek 17. místo 
 • Družstvo žen: Horáčková, Vaněčková, Grapová 9. místo 

Kompletní informace a výsledky najdete na: 

Yankton 2021 Hyundai World Archery Championships | World Archery 

 

V Praze dne 5.10.2021 

Zdeněk Horáček v.r. 

vedoucí výjezdu 

12.10.2021 (DŠ)

ME v terénní lukostřelbě, 5.-12.9.2021 Poreč (CRO)

 • Počet účastníků: 224
 • Počet zemí: 22
 • Vedoucí výjezdu: Tereza Brandová
 • Muži RL: Tadeáš Kalvas, Petr Heinrich
 • Junioři KL: František Heřmánek, Richard Krejčí
 • Ženy RL: Jindřiška Vaněčková
 • Muži KL: Martin Vaněk
 • Muži HL: Milan Hladil

 

Mistrovství Evropy bylo poslední šancí získat kvóty na Světové hry, které se budou konat příští rok v Birminghamu. V kategorii RL a HL bylo deset míst pro ženy i muže.

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=9150

Průběh závodu:

První dva dny byl trochu horší tok informací ze strany realizačního týmu, to se ale následně výrazně zlepšilo.

Oba dny kvalifikace bylo velmi slunné a teplé počasí, a oba dny proběhly bez potíží na materiálu. Během kvalifikace padly velmi pěkné výsledky, za zmínku stojí především výsledek Jindřišky Vaněčkové, která se s 666 body umístila na 7. místě, Tadeáš Kalvas s 707 body obsadil 8. místo, Martin Vaněk s 812 body 15. místo a Richard Krejčí s 658 body dokonce 3. místo.  Konec kvalifikace byl také bohužel konec závodu pro Petra Heinricha a Milana Hladila, kteří se svými výsledky nedostali do eliminačních kol.

Po dvou dnech kvalifikace následoval nominační závod na světové hry, který probíhal formou klasických pool - eliminací. Tento den střílel pouze Tadeáš Kalvas a Jindřiška Vaněčková, a to ze slušných pozic z kvalifikace. Tadeáš prvním soubojem proti soupeři z Chorvatska sice neprošel, ale díky vysokému výsledku z kvalifikace kvótu získal, stejně tak jako Jindříška, která si kvótu pojistila tím, že prvním soubojem suverénně prošla. V druhém souboji pak vypadla proti soupeřce z Itálie.

Další den pak proběhla eliminace mistrovství Evropy, kterého už se účastnila většina střelců. Zde si nejlépe vedli Martin Vaněk, který s výbornými nástřely prošel dvěma souboji a skončil tak na děleném 11 místě, a František Heřmánek, který se z původního 8. místa z kvalifikace, prostřílel v semifinále až do souboje o zlatou medaili.

Tímto dnem, závod skončil pro většinu našich střelců, kteří se následující den odebrali na cestu zpět do ČR. František Heřmánek a vedoucí výpravy čekali na finálovou střelnici.

V neděli v dopoledních hodinách se František utkal o zlato se soupeřem z Rumunska v napínavém souboji, který rozhodl až rozstřel a lepší 4ka. František se stal juniorským Mistrem Evropy a odvezl si domů zlatou medaili.

Závěrečné hodnocení:

Dvě kvalifikační místa na Světové hry 2022 a zlatá medaile Františka jsou skvělým úspěchem naší výpravy. Celý tým fungoval velmi dobře a svými výsledky pozvedl úroveň české terénní lukostřelby na další úroveň. Celkově závod proběhl bez problémů, jedinou nekomfortní situaci ke konci výjezdu způsobilo jen nutné se přestěhování z jednoho hotelu na druhý, protože ve stávajícím hotelu nebylo možné prodloužit pobyt.

Celému týmu děkuji za příkladnou reprezentaci a příjemnou atmosféru po dobu celého týdne. Také děkuji za spolupráci při zajištění transportu střelců a vedení na závod a zpět domů.                                                                                                                                                                                              

V Plzni dne 20.9.2021                                                                     Tereza Brandová

Vedoucí výjezdu

12.09.2021 (DŠ)

ME v 3D lukostřelbě, 30.8.-4.9.2021, Maribor (SLO)

 • Počet účastníků/střelců: 218
 • Počet účastníků/officials: 33
 • Počet zemí: 22
 • Vedoucí výjezdu: Karel Böhm
 • Muži BB: Ehl Tomáš, Hladil Milan, Nižňanský Petr
 • Ženy BB: Monika Nymburská
 • Muži IM: Koutný Jan, Madurkay Petr
 • Ženy IW: Korábečná Jarmila, Navrátilová Radka
 • Muži LM: Repák Pavel

 

ME 3D v roce 2021 pořádající WAE by pro většinu našich reprezentantů jednou z prvních účastí na akci tohoto rozsahu. Zkušenosti měli bohaté z jiných mezinárodních akcí tohoto významu, ale pořádaných pod hlavičkou jiných asociací.

Výsledky:

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=9097 

Průběh reprezentačního výjezdu:

ČLS zajistil kompletní administraci/přihlášky, ubytování/, logistika byla zajištěna domluvou mezi účastníky.  Vedoucí výjezdu měl tedy k dispozici kompletní  kopie  dohod  mezi pořadatelem, technickým zabezpečením ME a ČLS. Všechny potvrzení a kopie bankovních úhrad. Tyto podklady byly náležitě připraveny a po celou dobu soutěže nevznikly nejmenší nejasnosti ohledně dotazů pořadatelů přímo v místě, co se týká registrace k závodu a ubytování. Pořadatel byl naprosto profesionálně připraven a vše ohledně akreditace proběhlo naprosto plynule.

 1. Den – příjezd      

Reprezentace odjížděla na ME dle dohodnutých termínů a do jeho dějiště

dorazila s časovým předstihem. Časový benefit byl využit k obeznámení se s prostředím pro lehčí orientaci a časový odhad přesunů do využívaných míst dějiště ME. Po ubytování následovala akreditace.

 1. Den - pro regule a protokol COV19 byl každému týmu určen dle výběru čas treninku. My jsme vybrali odpoledne. Kontrola nářadí proběhla během treninku./Jan Koutný zjistil závadu na luku a na další dny byl nucen použít luk náhradní/
 2. Den - neočkovaní absolvovali test na COV19/každé 2 dny/, trénink před závodem, vlastní 1kolo kvalifikace
 3. Den - trénink, 2kolo kvalifikace
 4. Den - soutěže družstev, využily jsme k pozorování průběhu soutěže a tréninku, přípravě na eliminace jednotlivců- zítra
 5. Den – /test COV19/ eliminace jednotlivců dle systému „poolů“
 6. Den – pokračující eliminace, odjezd části výpravy dle dohody

Počasí během ME: polojasno , 9C- 21C, místy malé dešťové přeháňky, mírný vítr až bezvětří.

Závěrečné hodnocení:

Co se týče dosažených výsledků, umístění se mi jeví jako uspokojivá, dobrá. Podle srovnání výkonnosti dle ostatních ME v jiných asociacích a podle zkušeností zúčastněných bylo toto ME obsazeno opravdu evropskou elitou. V tomto pohledu jsou výsledky uspokojivé. Vzhledem k poznání potenciálu našich reprezentantů se z mého pohledu zdá jejich potenciál plně nevyužitý, což mě velmi mrzí. Dle ohlasů byli zaskočeni jednoduchostí tratě - kvalifikačních kol, a to v ohledu a souvislosti, že jsou zvyklí trénovat a střílet závody na delší vzdálenosti. Zde byly i velké figury postaveny na blízko, kdy je nutné zasahovat středové zóny a získávat tak body, nestačí se uspokojit s průměrným zásahem.

Další zkušenost získaná v průběhu je ta, že každý střelec má své náhradní nářadí označené svojí jmenovkou pro případ, že je nutné použít náhradní vybavení, tak je pořadatelem potřebné zavezeno mobilní technikou z místa „uskladnění“ přímo střelci na trať. Jmenovky slouží k bezchybné identifikaci vedoucím, který v průběhu závodu čeká na stanovišti – „uskladnění“.

Dle pozorování střelců jiných reprezentací, se jeví technika a zákonitosti střelby totožné s technikou výstřelu střelců světových reprezentací v olympijské kategorii RL.

Reprezentační výjezd hodnotím vysoce kladně, ani ne tak pro dosažené výsledky umístění, ale pro obrovskou zkušenost získanou reprezentanty, zjištění jejich velkého potenciálu pro vyšší výkonnost, a jelikož jsou současně někteří i představitelé hlavních klubů specializující se na 3D v ČLS, tak v jejich poznání a obeznámení, jakou formou, systémem a úrovní je organizována 3D lukostřelba pod WAE a ČLS. Z jejich reakcí byly znát samé kladné odezvy a plno nových poznatků k zvýšení efektivnosti tréninkových metod.

Reprezentační výjezd ME 3D Maribor 2021 proběhl bez závad a zdravotních potíží.

Protesty nebo námitky nebyly zaznamenány.

Celému týmu děkuji za příkladnou reprezentaci a jsem plný očekávání pro navýšení sportovní výkonosti na následující akci podobného významu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

V Prostějově dne 7.9.2021                                        Vedoucí  výjezdu, Karel Böhm

07.09.2021 (DŠ)

Světový pohár 3. kolo, 21.-27.6.2021, Paříž (FRA)

 • Počet účastníků: 338 
 • Počet zemí: 54 
 • Vedoucí výjezdu: Hana Majarová 
 • Muži RL: Michal Hlahůlek, Jan Vožech, Erik Ebermann, Josef Křesala 
 • Ženy RL: Marie Horáčková, Jindřiška Vaněčková, Klára Grapová 
 • Muži KL: Pavel Zaoral 
 • Ženy KL: Martina Zikmundová 

Finální kvalifikační závod přešel do programu světového poháru. V den individuálních soubojů měl zbytek výpravy, který se k nám připojil, oficiální trénink. 

Výsledky: 

Průběh závodu: 

Část výpravy měla za sebou intenzivní tři dny OH kvalifikace nicméně i tak byli jednotliví střelci schopni nastřílet solidní výsledky. Michal Hlahůlek opět přidal pár bodů ke svému mezinárodnímu maximu, což je vzhledem k náročnosti programu dobrý signál. Velmi dobře si vedl i Josef Křesala, pro něhož to byl druhý start v kategorii dospělých, první na světovém poli. Nástřel 644b je i pro něj nejlepším výsledkem na mezinárodním poli. Dařilo se také Pavlu Zaoralovi, sice opět zůstal pod hranicí 700b ale jeho výkonnost je při první reprezentační sezóně vysoká a vyrovnaná. 

Kromě Marušky a Jindřišky se dalším střelcům nepodařilo projít přes první eliminační kolo. Obě však vypadly ze soutěže v dalším kole. Vyrovnaný souboj s kvalitním nástřelem měla Martina Zikmundová, bohužel souboj prohrála v rozstřelu. Do soutěže družstev postoupila všechna družstva. Muži měli jako poslední nasazení těžký los, nicméně souboj se jim i tak nezdařil. Družstvo žen prošlo prvním kolem přes Malajsii, v druhém kole už však Rusky porazit nedokázaly. Mix RL vyhrál první souboj s Bangladeší 5:1. V druhém kole narazil na tým Německa, souboj byl vyrovnaný, našim nevyšla až poslední sada, která rozhodla o jejich prohře. Mix KL nezačal svůj souboj dobře, v první sadě zapsal M a ztrátu už samozřejmě nebylo možné dohnat. 

Závěrečné hodnocení: 

Světový pohár v Paříži byl předposledním startem v terčové sezóně. Pro některé je mezinárodní sezóna u konce a část týmu se bude připravovat na podzimní MS. Závěrečné 

hodnocení proběhne po ukončení sezóny, která byla velmi poznamenaná epidemiologickou situací a nařízenými opatřeními. Se vším jsme se byli schopni vypořádat a úspěšně jsme se zúčastnili všech naplánovaných akcí. Do dalších sezón budeme dál pracovat na zvyšování výkonnosti a zejména na vyšší úspěšnosti v eliminační části závodů. 

 

V Prostějově dne 1.7.2021 Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu 

01.07.2021 (DŠ)

Finální kvalifikační turnaj na OH Tokio, 18.6.-21.6.2021, Paříž (FRA)

 • Počet účastníků: 253 
 • Počet zemí: 70 
 • Vedoucí výjezdu: Hana Majarová 
 • Trenér: Zdeněk Horáček 
 • Muži RL: Jaromír Termer, Michal Hlahůlek, Jan Vožech, 
 • Ženy RL: Marie Horáčková, Jindřiška Vaněčková, Klára Grapová 

Poslední možnost kvalifikace na OH do Tokia. Tři místa pro týmy a po aktualizaci více než 1 místo pro jednotlivce. Konečný počet individuálních míst byl upřesněn po kvalifikaci týmů a odmítnutí již přidělených kvót některými OH výbory. Ve výsledku bylo k dispozici 7 míst pro muže a 5 míst pro ženy. 

Vzhledem k opatřením a výjimce stanovené pro evropské týmy soutěžící v nedávné době v Antalyi jsme nesměli v průběhu závodu opustit hotel. Kromě už tradičního nošení roušek jsme byli také denně testováni. 

Výsledky: 

Průběh závodu: 

Kvalifikační závod v Paříži probíhal za poměrně dobrého počasí. Jako první vstoupili do kvalifikace muži. Michal Hlahůlek si opět posunul své mezinárodní maximum na 653 bodů. Nicméně spolu s dalšími dvěma výsledky to v součtu nestačilo na postup do eliminačních soubojů družstev. Další den nastoupily do soutěže ženy. Na rozdíl od mužů do eliminačních bojů postoupily, ač kvalifikační výsledky nenaplnily jejich očekávání. V prvním kole nastoupily proti týmu Švýcarska a porazily jej 6:2. V dalším kole je však zastavily Američanky. 

Po oznámení počtu kvalifikačních míst jsme věděli, že šance je velká. V mužích nejdál došel Míra Termer, vyhrál první dvě kole a až v tom třetím ho zastavil ukajinec Ivanytskyy. V ženách si od samého počátku počínala suverénně Maruška Horáčková, která svou jízdu zpečetila letenkou do Tokia a třetím místem v tomto kvalifikačním závodě. 

Závěrečné hodnocení: 

Cíl byl splněn a po 13letech vrátili na Olympiádu. Obrovská gratulace patří Marušce a jejímu trenérovi. Tvrdá práce se vyplatila. Její výkon je pro nás všechny motivací a motorem do další práce. Musím říct, že ač výkonnost našeho týmu není ještě na úrovni, kterou bychom 

si přáli, tak co se týče atmosféry a nasazení posunul se o několik úrovní dál. Pokud budeme nadále pokračovat v tom, co jsme započali, výsledky se dostaví. Nyní je cílem úspěšný start Marušky v Tokiu a následně příprava na kvalifikační závody pro OH v Paříži 2024. 

Na závěr bych chtěla poděkovat jak střelcům, za příkladnou reprezentaci, tak trenérům za jejich práci a přípravu svěřenců na tyto vrcholné akce. 

 

V Prostějově dne 1.7.2021 Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu 

01.07.2021 (DŠ)

ME v terčové lukostřelbě, 31.5-6.6.2021, Antalya (TUR)

 • Počet účastníků: 279 
 • Počet zemí: 40 
 • Vedoucí výjezdu: Hana Majarová 
 • Trenér: Zdeněk Horáček 
 • Muži RL: Jaromír Termer, Michal Hlahůlek, Jan Vožech, 
 • Ženy RL: Marie Horáčková, Jindřiška Vaněčková, Klára Grapová 
 • Muži KL: Pavel Zaoral, Martin Vaněk, Filip Reitmeier 
 • Ženy KL: Martina Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Letošní ME pro nás znamenalo jediné, možnost kvalifikace na OH do Tokia. Tento cíl nás intenzivně provázel celou sezónou a na ME byla šance pro individuální kvótu velká. 

Výsledky: 

Průběh závodu: 

Dopolední část kvalifikace probíhala za příjemného počasí. V ženách reflexním luku se nejlépe dařilo Marii Horáčková, která obsadila 21.místo s 647 body. Těsně po hranicí 700 bodů zůstal Pavel Zaoral. Se svými 697 body se umístil na 30.místě. Odpolední kvalifikaci provázelo vcelku divoké počasí, slunce vystřídala bouřka, díky které byl závod několikrát pozastaven. Nestabilní počasí se tak částečně podepsalo na výkonu zbytku týmu. Velmi dobrý kvalifikační výkon všech žen RL přinesl týmu 11.místo a dobrou pozici do eliminačních soubojů. Svoji výkonnost pak potvrdily výhrou v prvním kole proti týmu Moldávie a v druhém kole proti silnému týmu Francie. Postup mezi čtyři nejlepší jim znemožnily až Němky, nicméně i toto byl velmi vyrovnaný souboj, který německý tým vyhrál až v rozstřelu. „Husarský“ kousek se povedl týmu mužů KL, když v prvním kole vyřadil favorizovaný tým Ruska. Bohužel v druhém kole už na svůj dobrý výsledek nenavázali. Oba naše mixy neprošli přes první kolo. V eliminačních soubojích se bohužel nikomu nepodařilo projít přes více než dvě eliminační kola. 

Program ME pro nás skončil a nastal čas pro olympijskou kvalifikaci. Ve hře byla 4 místa pro jednotlivce v obou kategoriích. Nejblíže se k letence do Tokia dostala Jindřiška, kterou vyřadila těsně před ¼ španělská lukostřelkyně. Souboj rozhodl až rozstřel, kdy obě závodnice trefily devítku…Španělka byla o zhruba 1cm blíže středu. 

Závěrečné hodnocení: 

Ač je vždy ME nebo MS vrcholem sezóny, na tomto ME byla pro nás prioritou kvalifikace na OH. Ta se bohužel nepodařila, ač byla velmi blízko. S vědomím toho, že to je reálné a že zejména družstvo žen podává solidní výkony, se budeme připravovat na finální kvalifikační závod v Paříži, na který odlétáme 17.6.2021. 

Celému týmu děkuji za příkladnou reprezentaci. 

 

V Prostějově dne 14.6.2021 Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu 

14.06.2021 (DŠ)

Evropské Grand Prix 2. kolo, 6.-11.4.2021, Antalya (TUR)

 • Počet účastníků: 371 
 • Počet zemí: 51 
 • Vedoucí výjezdu: Hana Majarová 
 • Muži RL: Erik Ebermann, Jan Vožech, Michal Hlahůlek, Josef Křesala 
 • Ženy RL: Klára Grapová, Marie Horáčková 

 

2.kolo evropského GP v Antalyi bylo vybráno jako přípravný závod před nadcházejícím ME, které proběhne také v Antalyi, a kde se bude střílet kvalifikační závod jednotlivců pro OH Tokio. Závod navazoval na mezinárodní kemp. 

Výsledky: 

Průběh závodu: 

Z důvodu covidové situace, jejíž následky zasáhly mimo jiné lukostřeleckou mezinárodní sezónu, jsme se rozhodli pro soustředění a následný závod v Antalyi jako přípravu na nadcházející, velmi důležité, Mistrovství Evropy. Turecká Antalye nabízela příznivější teplotní podmínky a kvalitní hotelové zázemí včetně posilovny a bazénu, které jsme hojně využívali jak během soustředění, tak během závodu pro kondiční přípravu.

První polovinu závodního týdne provázely dobré povětrnostní podmínky, ve druhé polovině začalo výrazně foukat. Následkem toho padaly jak terčovnice, tak velké banery kolem střelnice. Kvalifikace se nejlépe povedla Erikovi Ebermannovi, který se s nástřelem 655 bodů umístil na 45. místě. Svůj nejlepší výsledek na mezinárodní scéně si střelil Michal Hlahůlek a to 642 bodů. Pro Josefa Křesalu to byl první start mezi dospělými, který byl poznamenán velkou nervozitou. Zároveň však byla tato zkušenost motivací pro jeho další tréninkové úsilí, stejně tak pro Kláru Grapovou. V eliminacích se bohužel žádnému ze střelců nepodařilo postoupit přes první kolo. Zřejmě z důvodu všech opatření byla na letošních EGP zrušena soutěž družstev, a tak pro nás soutěž po eliminacích jednotlivců skončila. 

Závěrečné hodnocení: 

Závod byl pro všechny prvním testem po dlouhé době bez mezinárodního startu. I přes absenci celé závodní sezóny však kvalifikační výsledky nebyly na špatné úrovni, nicméně směrem k nadcházejícímu ME mají reprezentanti na čem pracovat. 

 

V Prostějově dne 1.5.2021 Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu 

01.05.2021 (DŠ)