Český lukostřelecký svaz

Český lukostřelecký svaz

Anketa Lukostřelec roku 2021

Čtvrtý ročník Ankety Lukostřelec roku se bude vyhlašovat na Slavnostním večeru české lukostřelby 23. října 2021 v SC Nymburk. Jako každý rok v ní chceme ocenit nejlepší lukostřelce a lukostřelkyně za sezónu 2020/2021 v těchto žebříčcích:

  • Lukostřelec roku (hlavní žebříček)
  • Lukostřelec roku - dorost
  • Lukostřelec roku - paralukostřelba
  • Trenér roku

Vedle toho budou ještě vyhlášeni vítězové divizí (RL, HL, KL), které nezískají titul Lukostřelce roku, a titul Objev roku. Nominace do žebříčku sestavilo Předsednictvo ČLS základě nominačních kritérií, které si můžete přečíst níže. Pořadí v žebříčku pak rozhodne skrze online hlasování široká lukostřelecká veřejnost. Hlasovací formulář je otevřený od 4. do 17. října 2021.

 

>> Vstup do hlasování <<

 

Nominace v žebříčku Lukostřelec roku
Jméno Klub Divize
Ebermann Erik 1. LK Plzeň 1935 reflexní luk
Ehl Tomáš Bows club Chiméra Hr. Králové holý luk
Fajta Vladimír Lukostřelba Klecany holý luk
Grapová Klára Lukostřelba Ostrava Mar. Hory reflexní luk
Hadaš František SK Start Praha holý luk
Heinrich Petr LK Votice reflexní luk
Hlahůlek Michal Lukostřelba Prostějov reflexní luk
Horáčková Marie LK ARCUS Plzeň reflexní luk
Kalvas Tadeáš 1. LK Plzeň 1935 reflexní luk
Müllerová Zuzana JIM Archery Club Kyšice holý luk
Nechutná Klára 1. LK Plzeň 1935 reflexní luk
Nymburská Monika Bows club Chiméra Hr. Králové holý luk
Termer Jaromír TJ Sokol Praha Vršovice reflexní luk
Vaněčková Jindřiška SK Start Praha reflexní luk
Vaněk Martin SK Start Praha kladkový luk
Wičarová Štroblová Michaela LK Brno 05 holý luk
Zaoral Pavel Bows club Chiméra Hr. Králové kladkový luk
Zikmundová Martina LK ESKA Cheb kladkový luk

 

Nominace v žebříčku Lukostřelec roku - dorost
Jméno Klub Divize
Hámor Martin ml. LK ESKA Cheb reflexní luk
Herák Jiří LO TJ Opava reflexní luk
Heřmánek František SK Start Praha reflexní luk
Horáčková Johana LK ARCUS Plzeň reflexní luk
Hüllerová Sandra Bows Club Chiméra Hr. Králové holý luk
Koleňáková Eliška Lukostřelba Prostějov reflexní luk
Krejčí Richard SK Start Praha reflexní luk
Lettlová Nikola LK Znojmo reflexní luk
Novotná Eliška Lukostřelba Prostějov reflexní luk
Pluhař Jan Archery Club Znojmo Těšetice reflexní luk
Roba Michael Lukostřelba Prostějov reflexní luk
Šafrová Eliška Lukostřelba Libichov holý luk
Šebestová Eva LK Znojmo reflexní luk
Špinar Matěj LK Votice reflexní luk
Svobodná Nikola LK Votice reflexní luk
Szecsenyi Vít Lukostřelba Libichov holý luk
Továrnická Monika 1. LK Plzeň 1935 reflexní luk
Vítek Ondřej MKM Odolena Voda holý luk

 

Nominace v žebříčku Lukostřelec roku - paralukostřelba
Bartoš Leoš
Brandtlová Tereza
Chaloupský Martin
Davídek Karel
Drahonínský David
Košťál Václav
Kadetová Lenka
Kuncová Lenka
Musilová Šárka
Vrzal Tomáš
Zelenka Jaroslav

 

Nominace v žebříčku Trenér roku
Brandová Tereza 1. LK Plzeň 1935
Horáček Zdeněk LK ARCUS Plzeň
Jelínek Josef Lukostřelba Libichov
Macková Martina SK Start Praha
Majarová Magdalena Lukostřelba Prostějov

 

>> Vstup do hlasování <<

Hlasovací formulář je otevřený od 4. do 17. října 2021.

04.10.2021 (DŠ)

Nominační kritéria pro zařazení do hlasování

Lukostřelec roku

  • Reprezentace ČR jednotlivci - účast na OH či SH, umístění do 16. místa na MS či do 8. místa na ME, medaile z jakékoli jiné světové akce (GP atd.)
  • Reprezentace ČR družstva - umístění do 8. místa na MS nebo do 4. místa na ME,  medaile z jakékoli jiné světové akce (GP atd.)
  • Pohár ČLS hala - RL, HL a KL vždy jen vítěz muži a vítězka ženy (pokud je v kategorii aspoň 6 střelců)
  • Pohár ČLS terčová - RL první tři místa muži a ženy, HL a KL jen vítěz muži a vítězka ženy (pokud je v kategorii aspoň 6 střelců)
  • Pohár ČLS terénní – RL, HL a KL vždy jen vítěz muži a vítězka ženy (pokud je v kategorii aspoň 6 střelců)
  • MČR hala – RL, HL a KL vždy jen Mistr a Mistryně ČR v jednotlivcích
  • MČR terčová – RL, HL a KL vždy jen Mistr a Mistryně ČR v jednotlivcích
  • MČR terénní – RL, HL a KL vždy jen Mistr a Mistryně ČR v jednotlivcích

 

Lukostřelec roku - dorost

  • Reprezentace ČR jednotlivci - účast na OH či SH, umístění do 16. místa na MS či do 8. místa na ME, medaile z jakékoli jiné světové akce (YC atd.)
  • Reprezentace ČR družstva - umístění do 8. místa na MS nebo do 4. místa na ME,  medaile z jakékoli jiné světové akce (YC atd.)
  • Pohár ČLS hala – RL, HL a KL vždy jen vítěz kadet/kadetka/junior/juniorka (pokud je v kategorii aspoň 6 střelců)
  • Pohár ČLS terčová – RL první tři místa kadet/kadetka/junior/juniorka, HL a KL jen vítěz kadet/kadetka/junior/juniorka (pokud je v kategorii aspoň 6 střelců)
  • Pohár ČLS terénní – RL, HL a KL vždy jen vítěz kadet/kadetka/junior/juniorka (pokud je v kategorii aspoň 6 střelců)
  • MČR hala – RL, HL a KL vždy jen Mistr a Mistryně ČR v jednotlivcích (kadet/kadetka/junior/juniorka)
  • MČR terčová – RL, HL a KL vždy jen Mistr a Mistryně ČR v jednotlivcích (kadet/kadetka/junior/juniorka)
  • MČR terénní – RL, HL a KL vždy jen Mistr a Mistryně ČR v jednotlivcích (kadet/kadetka/junior/juniorka)

 

Trenér roku

  • 5 nejlepších trenérů podle počtu nominací jejich svěřenců, v případě rovnosti rozhoduje počet svěřenců v nominacích.
03.10.2021 (DŠ)