Český lukostřelecký svaz

Reprezentace

MS dorostu, 9.8.-15.8.2021 Wroclaw (POL)

 • Počet účastníků: 522
 • Počet zemí: 56
 • Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová
 • Osobní trenéři: Magda Robová, Martina Macková, Vladimír Brada
 • Junioři RL: Michael Roba, Jiří Herák, Jan Pluhař
 • Juniorky KL: Eliška Novotná, Eva Šebestová
 • Kadetky RL: Eliška Koleňáková
 • Kadeti RL: František Heřmánek, Richard Krejčí, Matěj Špinar
 • Juniorky KL: Karolína Celmanová

 

Místo konání letošního MSJ bylo díky pandemii přesunuto z Austrálie do polské Wroclavi. Tato změna byla pro nás velkou výhodou, jelikož náklady na účast v Austráli a v Polsku byly samozřejmě nesrovnatelné. MSJ se tak mohl účastnit větší tým, než jaký bychom mohli podpořit na cestu do Austrálie.

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=9029 

Průběh závodu:

Závod obecně probíhal bez větších problémů. Byl pořádán na místě, kde v minulých letech proběhlo několik světových pohárů, i z toho důvodu byla organizace kvalitní. Jelikož jsme akreditaci stihli vyřídit v neděli hned po příjezdu, nemuseli jsme absolvovat dlouhou pondělní frontu. Náš hotel byl zhruba 20-30min od střelnice, využívali jsme jak vlastní auta, tak autobusovou dopravu.

Kvalifikace začala juniorskou kategorií. Nejlépe si vedla Eva Šebestová, která nastřílela slušný výsledek 610bodů. Ostatní junioři zaostali za svými lepšími výsledky z letošní sezóny. Kadetskou část programu v první polovina ovlivnila prudká změna počasí a silný vítr, který sebou nesl bouřku. Ta se nám naštěstí vyhnula, a tak mělo počasí vliv jen na pár sad. I tak všichni tři kadeti zvládli nastřílet velmi dobré výsledky a umístili se v družstvech na skvělém 3.místě. V jednotlivcích pak Richard Krejčí obsadil 6.místo, což pro něj znamenalo nasazení přímo do 1/16.

V eliminacích jsme viděli jak nevydařené souboje, tak postupy přes první kolo a těsné souboje končící v mnoha případech rozstřelem. Bohužel ve všech rozstřelech byl soupeř blíže středu. Dle očekávání se nejdále dostal Richard, který díky svému kvalifikačnímu výsledku nastoupil mezi 32 nejlepších. Postoupil dvě kola a až v „osmičce“ narazil na indického soupeře, který mu znemožnil boj o medaile. Konečné sedmé místo je ale v takové konkurenci skvělým úspěchem.

Naděje na medailové souboje držel kadetský tým, který měl svou soutěž na závěr programu. Prvním soupeřem bylo družstvo domácího Polska. Poláci, až čtrnáctí v kvalifikaci, nastoupili odhodlaně a souboj musel rozhodnout rozstřel, který naši kadeti vyhráli. V druhém kole nastoupili proti týmu Itálie. Bohužel tento souboj už se jim nepodařilo vyhrát a umístili se tak na konečném šestém místě. Mezi kadetskými týmy z celého světa je to opět skvělý výsledek. Z ostatních družstev stojí za zmínku souboj kadetského mixu, který svedl vyrovnaný souboj s americkým mixem. Rozstřel však opět hrál do karet soupeře.

Kadetským soubojem pro nás program MS skončil a po obědě se účastníci vydali na cestu domů.

Závěrečné hodnocení:

Tento závod nám přinesl skvělá umístění, zejména zásluhou kadetů, ale i slabší výsledky. Mohli jsme sledovat skvělé výkony ostatních týmů, kdy se sportovní úroveň samotných střelců neustále zvyšuje. Na střelcích je znát kondiční připravenost a sportovní vyzrálost. To jsou další aspekty, které vedle velmi stabilní techniky, ovlivňují samotný výkon. Do dalších sezón máme na čem pracovat a začneme s intenzivní přípravou již brzy. V této sezóně byl náš dorostenecký výběr v téměř novém složení a do další sezóny budeme mít za cíl vybudovat silný, jednotný tým, který se bude dotahovat na ty nejlepší a důstojně reprezentovat českou lukostřelbu.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za spolupráci.

 

 

V Prostějově dne 7.9.2021                   

 

 

Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

15.08.2021 (DŠ)

Evropský pohár mládeže, 16.-22.5.2021, Čatež (SLO)

 • Počet účastníků: 197 
 • Počet zemí: 18 
 • Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 
 • Trenér: Magda Robová 
 • Osobní trenéři: Martina Macková, Vladimír Brada 
 • Junioři RL: Michael Roba 
 • Juniorky KL: Eliška Novotná, Eva Šebestová 
 • Kadetky RL: Eliška Koleňáková 
 • Kadeti RL: František Heřmánek, Richard Krejčí, Matěj Špinar 
 • Juniorky KL: Karolína Celmanová 

 

Letošním prvním dorosteneckým reprezentačním výjezdem byl Evropský pohár mládeže ve slovinské Čateži. Stejně jako před dvěma lety na stejném místě, provázelo závod velmi proměnlivé počasí. Pro dorostence to byl první závod po roční covidové pauze a současně začátek závodní přípravy na MS dorostu 2021, které proběhne v srpnu v polské Wroclavi. 

 

Výsledky: 

 

Průběh závodu: 

V průběhu loňské sezóny se vyměnila značná část dorostenecké reprezentace, a tak do Slovinska odjelo 6 nováčků. Zbývající dvě reprezentantky byly zase prvním rokem ve vyšší kategorii juniorek. Na střelcích byla znát nervozita, jak z první mezinárodní soutěže, tak z absence větších závodů na domácí a mezinárodní půdě. Kvalifikace nejlépe vyšla Matějovi Špinarovi, který nastřílel 652 bodů a umístil se na 10.místě. Velmi dobře si vedla i Eliška Koleňáková a spolu s Matějem vytvořili nový český rekord v mix týmu kadetů. V kategorii juniorů zastřílel slušný výsledek Michael Roba. Nutno podotknout, že druhá polovina juniorské kvalifikace byla výrazně ovlivněna zhoršenými povětrnostními podmínkami. V eliminacích jednotlivců nejdále došel František Heřmánek, v konečném pořadí se umístil na skvělém 8.místě. Zbytek reprezentantů prošel alespoň prvním kolem, v tom druhé už narazili na soupeře z předních příček nicméně souboje to byly velmi vyrovnané. 

Pro všechny naše družstva, kadeti, mix juniorů, mix kadetů, to byl první týmový start na mezinárodním poli. Na týmech ještě byla znát nevyzrálost nicméně kvalitu tyto týmy mají 

a potřebují jen více zkušeností. Kromě standardní závodní nervozity se museli vypořádat i s hlučnými protivníky, což bývá na mezinárodních závodech běžné a je potřeba si i na tyto aspekty závodu zvyknout a připravit. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Obměněný dorostenecký tým zvládl svoji premiéru velmi dobře. Všichni odjížděli domů s chutí do tréninku a odhodláním své výsledky na příštím závodě zlepšit. Pro většinu to bude MS v polské Wroclavi , kde úroveň bude zase o něco výš. 

Jak už tomu tradičně bývá při prvních jarních výjezdech, počasí bylo velmi rozmanité, a ne vždy se s horšími podmínkami střelci vypořádali. Za poslední sezóny jsme nezažili mnoho závodů s perfektním bezvětrným počasím, proto je nutné se v tréninku zaměřit na práci s větrem, odhad síly větru a posunutí zaměřovače, načasování výstřelu v klidnějších momentech, přemiřování. 

 

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a ostatním trenérům za spolupráci. 

 

V Prostějově dne 1.6.2021 

Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu 

01.06.2021 (DŠ)

Mistrovství světa mládeže 19.-25.8.2019 Madrid, Španělsko

Počet účastníků: 584 

Počet zemí: 60 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Jan Šípek 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Matěj Jech 

Juniorky RL: Klára Grapová 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky RL: Aneta Venhudová, Eliška Novotná, Nikola Lettlová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Vrcholem letošní dorostenecké sezóny bylo MS ve španělském hlavním městě Madridu. Na závod jsme odjížděli s očekáváním dobrých výsledků, bohužel se nám naše cíle nepodařilo naplnit. 

 

Kvalifikační střelnice byla umístěna na ragbyovém hřiště, kde se před 17ti lety konalo Akademické MS. Hned vedle hřiště je univerzitní kampus, takže většina účastníků byla ubytována tam. My jsme byli ubytováni v jiném místě, taktéž se jednalo o univerzitní koleje. Ubytování bylo vzdáleno od střelnice cca 10min jízdy autobusem. Bohužel se jednalo o jedno z nejslabších ubytování, co pamatujeme. S horší kvalitou jsme se vyrovnali, nicméně výrazně neodpovídala ceně. Hůře jsme se vyrovnávali s kvalitou jídla, které bylo na ubytovně servírováno. Zejména snídaně byly velmi chudé a naprosto neodpovídaly stravě sportovce. Organizátor se snažil po námitkách kvalitu zlepšit, což znamenalo přidání plátkového sýra a vařeného vejce. Doprava fungovala dobře, pouze rozpisy na další den byly zveřejňovány kolem 23hod, což je pro organizaci týmu vcelku komplikace. Samotný závod běžel plynule bez větších problémů. Další drobnou komplikací byl zpožděný kufr s lukem Elišky Novotné, který však naštěstí dorazil večer před kvalifikací. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=4813 

 

Průběh závodu: 

Po celý závodní týden vládlo příjemné letní počasí nicméně během kvalifikace se přidal sice ne tak silný ale o to víc nepředvídatelný vítr. Možná i z tohoto důvodu byly obecně výsledky zejména dopolední kvalifikační skupiny spíše průměrné. Našim juniorům se kvalifikace výrazně nezdařila. Ač byly výsledky mírně ovlivněny větrem, oproti stávajícímu výsledkovému průměru a tréninkové formě našich střelců byly nástřely velmi nízké. Bohužel se tak nepodařilo postoupit jak mix týmu, tak týmu juniorů, což považujeme za velký neúspěch. Lépe se dařilo kadetkám kladkový luk, které si nastřílely alespoň své průměrné letošní výsledky. Odpolední skupina byla výsledkově příznivější. V kadetkách reflexní luk si Aneta Venhudová nastřílela osobní rekord. Martina Zikmundová v kvalifikaci zaváhala při jedné sadě, nicméně i tak potvrdila svou formu. Kadetky a Martina měly po kvalifikaci první kolo eliminací. Kromě Elišky Novotné postoupily všechny naše střelkyně do dalšího kola, nicméně i Eliška svedla velmi dobrý souboj. Následující den v eliminacích zastřílel velmi dobře Josef Křesala, který ač prohrál, svedl s 18tým z kvalifikace britem Pinderem skvělý vyrovnaný souboj. Poslední sada prohraná o jediný bod stála Pepu postup do dalšího kola. David Vítovec bohužel svůj souboj s ruským protivníkem prohrál 0:6. Klára svůj první souboj vyhrála, v druhém kole už však nestačila na brazilskou lukostřelkyni. Kadetky kladkový luk taktéž střílely vyrovnané souboj, Petra prohrála o dva body, Karolína o jeden. Nicméně obě nastřílely dobré eliminační nástřely. Poslední želízko v ohni byla Martina. Ta začala své druhé kole fantasticky a do poslední sady vstupovala s 3bodovým náskokem a suverénním útokem na osobní rekord. Bohužel však při poslední sadě výrazně zaváhala a soupeřka se sadou 30 vyhrála v celkovém součtu o jeden bod. 

 

Tímto soubojem naše účinkování na MSJ skončilo. V následujících dvou dnech jsme se věnovali tréninku a přípravě na nadcházející MČR dorostu. Příjemnou tečkou na závěr byla účast na testování a nácviku soubojů na finálové střelnici, o kterou jsme byli požádáni. Pro Martinu, Karolínu a Petru to byla skvělá zkušenost a musíme podotknout, že i zábava, protože jsme musely do střelby zařadit spoustu chyb a prohřešků abychom „prověřily“ připravenost rozhodčích. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Letošní MSJ nepřineslo žádný výrazný úspěch. Tato situace samozřejmě nebyla pro náš tým příjemná, protože většina odjížděla na MS s očekáváním lepšího umístění. Po ukončení letošní sezóny je tak třeba zapracovat na plánu pro tu příští abychom se v roce 2020 vrátili na závodní pole silnější a dokázali „prodat“ tréninkovou formu. Nyní je před námi zimní příprava, kdy se budeme výrazně soustředit na zlepšení fyzické kondice a jistotě ve střelecké technice. 

Poděkovat a zároveň rozloučit bych se chtěla s Davidem Vítovcem a Matějem Jechem, pro které to byl poslední rok v juniorské kategorii. Oba byli výraznou posilou juniorské RD a zejména David zaznamenal i několik skvělých výsledků. 

Na závěr bych chtěla celému týmu, střeleckému i trenérskému, poděkovat za bezproblémovou spolupráci při všech letošních výjezdech. Tým jako takový pracuje dobře, a i tím příkladně reprezentuje českou lukostřelbu. 

 

V Prostějově dne 25.8.2019 

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu 

17.09.2019

Evropský pohár mládeže 2.kolo 15.-21.7.2019 Bukurešť, Rumunsko

Počet účastníků: 251 

Počet zemí: 25 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Tereza Brandová 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Jiří Herák, Matěj Jech 

Juniorky RL: Klára Grapová 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky RL: Aneta Venhudová, Eliška Novotná, Nikola Lettlová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Druhé kolo letošního evropského poháru mládeže nás zavedlo do Bukurešti. Střílelo se na stejném místě jako při dubnovém evropském poháru dospělých, tentokrát za výrazně lepšího počasí. Celý týden byl typicky letní, slunce, vysoké teploty a téměř bezvětří. Závod byl velmi dobře zorganizován, doprava fungovala, časový harmonogram byl dodržován atd. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=4808 

 

Průběh závodu: 

Po prvním kole poháru ve Slovinsku jsme v Bukurešti samozřejmě očekávali vyšší kvalifikační výsledky, počasí bylo tentokrát znatelně lepší. Kvalifikace dopadla ve většině případů dobře, Jirka a Karolína si nastříleli osobní rekordy, junioři dokonce nastříleli český týmový rekord. U Jirky je to obzvlášť cenný výsledek, protože jej nastřílel s půjčenými rameny od norského lukostřelce, kdy mu před oficiálním tréninkem prasklo spodní rameno. Dařilo se i Nikole, která nastřílela svůj letošní nejlepší výsledek. V eliminacích se pak podařilo postoupit pouze kadetkám Nikole a Elišce a v kladkovém luku Karolíně. Nikola dokonce v dalším kole porazila výše nasazenou ruskou střelkyni 6:4 ale protože v bodovačce nevyplnily total score, byly obě závodnice diskvalifikovány. Nikola tedy do dalšího kola bohužel nenastoupila. Byla to tvrdá lekce, nicméně zkušenost po všechny, aby důkladněji hlídali vyplňování bodovaček. Junioři RL měli své souboje velmi dobře „rozehrané“ bohužel se však ani jednomu nepodařilo přes první kolo postoupit. Ani Martina nenavázala na své dobré výkony z eliminací v předešlých závodech. Na závěr závodu proběhla soutěž družstev, která se našim třem týmům příliš nevydařila. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Druhé kolo Youth Cupu nevyšlo našemu týmu dle představ. Není to tím, že by výsledky v kvalifikaci nebo v eliminacích byly tak špatné. Náš juniorský a kadetský tým má předpoklady pro lepší výsledky a s tím je spojeno větší očekávání od jednotlivých střelců a jejich konečného umístění. Nyní je před námi měsíc na přípravu na MS, které se koná na konci srpna v Madridu, kde se o lepší umístění jako tým popereme. Pozitivní tečkou na závěr závodu bylo vyhodnocení obou kol letošního evropského poháru, kde se po sečtení kvalifikačních výsledků umístila na třetím místě Martina Zikmundová v kategorii juniorky kladkový luk. Potvrzuje to Martininu vyrovnanou a úspěšnou sezónu. 

Všem děkuji za příkladné reprezentování české lukostřelby a za přátelskou a pozitivní atmosféru během celého týdne. Náš tým pracoval velmi dobře a udržel si pozitivní náladu a odhodlání i v momentech, kdy se ne tolik dařilo. Děkuji i Tereze Brandové, která skvěle doplnila náš tým na pozici trenéra a také maséra. Velké díky patří Sanderu Rothovi z Norska, který ukázal pravý smysl výrazu „sportsmanship“. 

 

V Prostějově dne 21.7.2019 

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu 

13.08.2019

Evropský pohár mládeže 13.5.-19.5.2019 Čatež, Slovinsko

Počet účastníků: 191 

Počet zemí: 24 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Martin Zahradník 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Jiří Herák 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky RL: Aneta Venhudová, Eliška Novotná, Nikola Lettlová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Letošním prvním juniorským reprezentačním výjezdem byl Evropský pohár mládeže ve slovinské Čateži. Stejně jako přípravný závod v Kamniku, tak i tento závod provázelo velmi deštivé a studené počasí. Bohužel fotbalové hřiště, na kterém se střílelo, kvantum vody nebylo schopno pohltit, takže například z tréninkové střelnice se stal bazén s bahnem. Slovinsko nám letos co se počasí týče nepřálo. Nedá se to naštěstí říci i o výsledcích. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=4796 

 

Průběh závodu: 

Pro některé nováčky v týmu to byl první velký mezinárodní závod. Hlavním cílem pro ně bylo zejména získání zkušeností a aklimatizace na podmínky velkého závodu tak, aby z toho mohli čerpat při dalších mezinárodních výjezdech. Zkušenější v týmu měli samozřejmě výsledková očekávání vyšší. Výsledky v kvalifikaci zhruba odpovídaly aktuální úrovni samotných střelců v počátku této sezóny. Navíc byly ovlivněny opravdu špatným počasím, a to zejména při kvalifikaci kadetek. Výraznějším výsledkem byl další osobní rekord a posunutí hranice českého rekordu Martiny Zikmundové na 681b. S tímto výsledkem se umístila na prvním místě v kvalifikaci. 

V eliminacích se nejlépe dařilo postupovat Davidovi, který vyhrál dva ze tří soubojů a skončil na pěkném 9.místě. Martina své první kolo vyhrála, v semifinále však výhru nezopakovala a v bronzovém finále nakonec podlehla estonské střelkyni. I tak je 4.místo pro Martinu úspěchem. Po soutěži jednotlivců jsme měli ve hře juniorské družstvo mužů a kadetské družstvo žen. Kadetky nastoupily s favorizovanými Ruskami, kdy formu z tréninku nedokázaly přenést do závodu. Nicméně to pro ně byla důležitá zkušenost, protože musely řešit i problém s nedostatkem času na vystřelení posledního šípu v sadě. To nejlepší však přišlo na sám závěr, junioři předvedli naprosto suverénní jízdu, kterou až ukončili Slovinci na finálové střelnici. Zisk stříbrné medaile je ale i tak velkým úspěchem. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Náš mládežnický tým má dle mého názoru potenciál střílet dobré výsledky. Na juniorech je už znát zkušenost vypořádat se s tlakem většího závodu a pevně doufám, že na svůj výkon ze soutěže družstev budou i nadále navazovat a získávat jistotu. To samé platí o Martině Z. Kadetky měly možnost se „rozkoukat“ na velkém závodě a na příští Youth Cup budou zase lépe připraveny. Všichni se snažili, více či méně úspěšně, vypořádat s nepříznivými povětrnostními podmínkami. I to je věc, na které je třeba pracovat, a to být dostatečně připraven a vybaven na všechny varianty počasí. 

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a také bych chtěla poděkovat Martinovi Zahradníkovi, který se nejen jako řidič, ale zejména jako trenér, na svém prvním výjezdu osvědčil a byl mi velmi nápomocný. Děkuji taktéž rodičům Lettlovým a Celmanovým, kteří nám pomohli s dopravou týmu. 

 

V Prostějově dne 1.6.2019 

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu 

13.08.2019

Mistrovství Evropy juniorů a kadetů 26.6.- 1.7.2018 Patras, Řecko

Počet účastníků: 351 

Počet zemí: 40 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Zdeněk Horáček 

Osobní trenér: Helena Bauerová 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Matěj Jech 

Juniorky RL: Grapová Klára 

Kadeti RL: Jiří Herák, Jakub Bešta, Dominik Petr Orel 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová 

 

Na letošní ME odcestovala početná výprava, jejímž cílem bylo umístění na vyšších příčkách startovního pole a také kvalifikace na YOG 2018 (Olympijské hry mládeže). Tato kvalifikace se týkala pouze kadetů RL. Patras je historické město, nicméně nijak zajímavé. Bohužel náš hotel patřil k těm horším, co jsme za poslední dobu zažili. Cesta na střelnici trvala cca 25min jízdy autobusem, finálovou střelnici umístěnou v přístavu, jsme mohli sledovat z oken. Počasí bylo proměnlivé, slunce střídal déšť. Průběh závodu byl bez větších zádrhelů, organizátor připravil kvalitní mistrovství. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=3146 

 

Hodnocení závodu: 

V kvalifikaci se nejlépe dařilo Davidovi, který si nastřílel letošní nejlepší výsledek. Taktéž Jiří si při své reprezentační premiéře vedl velmi dobře. Hned po kvalifikaci měli své souboje junioři a kadeti. Matěj své první kolo zvládl, stejně tak Jakub, Dominik bohužel souboj prohrál. Kadety čekalo ještě kolo druhé, do kterého se zapojil i Jiří. Ten svůj souboj vyhrál, Jakub bohužel vypadl. Další den byl ryze eliminační. Dopoledne patřilo jednotlivcům, odpoledne družstvům. Nejdále se v juniorech dostal Josef, obsadil konečné 17.místo. Stejnou příčku obsadil Jiří v kadetech. Oba postoupili přes dvě eliminační kola. Družstvo juniorů a družstvo kadetů obsadilo shodně 9.příčku, nicméně kadeti se k tomu museli dopracovat o jeden eliminační souboj navíc. 

V kvalifikaci na YOG nejdále postoupil Jiří s Jakubem, obsadili však až 17.místo přičemž pro YOG se rozdělovala pouze 3.místa. Český lukostřelecký svaz Komise reprezentace

 

Závěrečné hodnocení: 

Na letošním ME jsme zůstali za očekáváním zejména v soutěži družstev juniorů, kde jsme měli ambice na lepší umístění. Stejně tak mohla být některá umístění jednotlivců lepší vzhledem k jejich schopnostem. Na druhou stranu nováčci v týmu obstáli velmi dobře. Celkově můžeme výjezd hodnotit pozitivně, naši reprezentanti mají potenciál střílet dobré výsledky a být konkurence schopní se zahraničními střelci. Nyní je důležité jednotlivá vystoupení zhodnotit a pokračovat v tréninkovém úsilí. V letošním roce je dalším vrcholem Mistrovství ČR, pak začne příprava na další sezónu. 

 

V Prostějově dne 2.8.2018 

Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu 

08.11.2018

Zpráva ze závodu 2.kolo Youth Cup 9.-14.7.2017 Poreč, Chorvatsko

Počet účastníků: 314 

Počet zemí: 33 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Zdeněk Horáček, Jan Šípek 

Osobní trenér: Helena Bauerová 

 

Junioři RL: Vojtěch Chochola, David Vítovec, Aleš Změlík, Matěj Jech 

Juniorky RL: Marie Horáčková, Barbora Kramperová 

Kadeti RL: Josef Křesala 

Kadetky RL: Klára Grapová, Zuzana Škarková 

Kadetky KL: Martina Zikmundová 

 

Průběh závodu: 

I druhé kolo Youth Cupu bylo pro účastníky dobře připraveno. Během celého týdne jsme nezaznamenali žádné problémy, časové průtahy apod. Oficiální hotely byly blízko střelnice, nicméně i tak jsme využívali autobusovou dopravu nebo vlastní auta. Po celou dobu závodu panovalo velmi teplé slunečné počasí. Teploty se pohybovali nad 30stupni Celsia. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu http://www.ianseo.net/Details.php?toId=2030 

 

Závod byl termínově umístěn do poloviny venkovní sezóny, takže jsme oproti prvnímu kolu očekávali nárůst výkonnosti jak u našich, tak u zahraničních střelců. Navíc do Poreče přijely další týmy, které v Řecku chyběly. V nabité konkurenci však naši mladí lukostřelci obstáli. Většina zaznamenala výkonností nárůst nebo si alespoň výkonnost udržela na své stávající úrovni. 

V kvalifikaci se nejlépe dařilo juniorce M.Horáčkové a kadetce K.Grapové, které se shodně umístily na 8.místě, což jim zajistilo přímý postup mezi 32 závodnic. Velmi dobrý výkon podal také junior David Vítovec, který tak na mezinárodní scéně potvrdil svou narůstající výkonnost. 

 

V eliminacích jednotlivců jsme zaznamenali několik postupů, nicméně mezi nejlepších 8 se nepodařilo nikomu dostat. 

Opět se výrazně dařilo v soutěži mix týmů, tentokrát mezi juniory. Maruška s Davidem se svými dobrými kvalifikačními výsledky zařadili na 6.místo. V eliminačních soubojích svou střeleckou kvalitu proměnili v postup do bronzového finále. 

V prvním kole vyřadili dánský tým 5:3 a kole druhém porazili Turky až v samotném rozstřelu. V semifinále je čekal italský tým, druhý v kvalifikaci. Italové souboj vyhráli a poslali naši dvojici do bronzového finále. Naši junioři nastoupili proti ruskému týmu a vyrovnaný souboj musel opět rozhodnou rozstřel. Maruščino X na závěr si budeme dlouho pamatovat. Po stříbrné medaili našich kadetů si odváží medaili i junioři, tentokrát bronzovou. 

 

Posledním želízkem v ohni byl náš juniorský tým, který se z 12. kvalifikačního místa posunul na konečné 7.místo, díky výhře nad Bělorusy v prvním kole. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Naši reprezentanti navázali na povedené první kolo letošního Youth Cupu a v konkurenci mladých Evropanů zaznamenali dobré výsledky a získali potřebné zkušenosti do dalších závodů. Třešničkou na dortu je samozřejmě další medaile. Jejich narůstající výkonnost, medailové úspěchy a práce celého týmu neušla pozornosti jak kolegů trenérů z ostatních týmů tak zástupcům WAE, kteří nám k úspěchům gratulovali. Každoročně zástupci juniorské sekce WAE vyhlašují tým, který zaznamenal největší progres ve výkonnosti, a i když tuto cenu letos získal estonský tým, byli jsme dle funkcionářů WAE právě my jejich velkým konkurentem. To je pro náš celý tým velké zadostiučinění a zároveň obrovská motivace pro další tvrdou práci, která k těmto úspěchům neodmyslitelně patří. 

Poděkování patří celému týmu za příkladnou reprezentaci české lukostřelby a taktéž sekretariátu svazu za spolupráci při zajištění výjezdu.

 

V Prostějově dne 29.7.2017 

 

Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu

28.10.2017

Zpráva z 1. kola Youth Cupu v 15. - 23. 4. 2017 Marathon, Řecko

Počet účastníků: 229 

Počet zemí: 29 

 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Zdeněk Horáček 

Junioři RL: Vojtěch Chochola, David Vítovec 

Juniorky RL: Marie Horáčková 

Kadeti RL: Josef Křesala 

Kadetky RL: Klára Grapová, Zuzana Škarková 

Kadetky KL: Martina Zikmundová 

 

 

Průběh závodu: 

Závod byl pořadateli velmi dobře připraven. Během celého týdne jsme nezaznamenali žádné problémy, časové průtahy apod. Ubytování bylo kvalitní a zejména strava byla na nadstandartní úrovni. V příštím roce je ve stejném místě pořádáno ME juniorů a kadetů, takže lze očekávat stejně kvalitní zajištění závodu. 

Po celou dobu závodu panovalo proměnlivé počasí. Slunce už sice mělo sílu nicméně když se zatáhlo teplota se velmi rychle propadla. Také po celou dobu foukal vítr, který v některých částech programu sílil a závodníkům stěžoval výkon. 

 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://www.ianseo.net/Details.php?toId=2020 

Termín závodu byl stanoven hned na začátek sezóny s čímž souviselo nastavení výkonnostních cílů. Pro všechny to byl první závod sezóny, pro některé dokonce reprezentační premiéra. Výsledky v kvalifikaci odpovídaly v průměru tomu, co jsme si před závodem předeslali. Vyzdvihnout můžeme výkon Martiny Zikmundové, která nastřílela nový český rekord 650b. 

V eliminacích se nejlépe dařilo Zuzaně Škarkové, která zaznamenala dvě vítězství, kdy v druhém kole 1/16 porazila francouzsku Touraine-Helias (4. kval. místo) 6:4. 

Dařilo se také v soutěži mix týmů. Juniorský mix ve složení Marie Horáčková a Vojtěch Chochola obsadil v kvalifikaci 4.místo. V eliminacích pak v prvním kole porazili bulharský mix 6:0. V ¼ nastoupili s německým týmem, se kterým prohráli až na rozstřel. Celkově obsadili 5.místo. 

Ještě lépe se dařilo kadetskému mixu ve složení Klára Grapová a Josef Křesala. V kvalifikace obsadili až 12.místo takže je v eliminační části čekali silní soupeři. V prvním kole vyřadili italský tým (5.kval. místo) 5:3, v druhém kole v rozstřelu vyřadili moldavský tým (4.kval.místo) 5:4. V semifinále je čekal nejtěžší soupeř, francouzský tým, první v kvalifikaci. I s tím si naši poradili a překvapené soupeře poslali do bronzového finále v poměru 6:2. Souboj o zlato se střílel na připravené finálové střelnici. Naši kadeti nastoupili proti německému týmu, který finále zvládl lépe a získal zlatou medaili. Kláře a Pepovi však patří velké uznání za výkony, které celý soutěžní den předváděli. 

 

 

Závěrečné hodnocení: 

Z hlediska dosažených výkonů hodnotíme výjezd jako velmi úspěšný. Celý tým fungoval velice dobře a po celou dobu vládla příjemný atmosféra. Pro všechny bylo zážitkem medailové tažení našich kadetů, které nám ukázalo, že jsme v dorostenecké kategorii konkurenceschopní. Větrné počasí bylo ideální pro trénink střelby ve větru, a naši střelci se s tím velmi dobře vypořádali. 

Na druhém kolo Youth Cupu v chorvatské Poreči očekáváme větší účast a narůstající formu ostatních týmů, takže cílem pro nadcházející období je intenzivní tréninkové nasazení tak abychom navázali na tento první výjezd. 

Poděkování patří celému týmu za příkladnou reprezentaci české lukostřelby a taktéž sekretariátu svazu za spolupráci při zajištění výjezdu. 

 

V Prostějově dne 5.5.2017

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu

15.05.2017