Český lukostřelecký svaz

Reprezentace

Mistrovství Evropy dorostu,15.- 20.8.2022 Lilleshall Anglie

Počet účastníků: 297

Počet zemí: 30

 

Vedoucí výjezdu: Hana Majarová

Trenér ČLS: Tereza Brandová

Osobní trenéři: Jan Šípek, Martina Macková

 

Junioři RL: František Heřmánek, Michael Roba

Juniorky RL: Nikola Lettlová

Kadeti RL: Richard Krejčí, Lukáš Fritsch, Šimon Bárta

Kadetky RL: Monika Továrnická, Andrea Louvarová, Barbora Brettlová

 

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=11555

 

Průběh závodu:

Kvalitně zorganizované Mistrovství Evropy bylo pořádáno v krásném prostředí sportovního centra Lilleshall, kde mimo jiné probíhá příprava britské lukostřelecké reprezentace. Pro dopravu z hotelu na střelnici byly pravidelně zajištěny autobusy. Náš hotel byl zhruba 40min od střelnice. Všechny soutěžní dny probíhaly za příjemného počasí bez velkých výkyvů, kromě občasného větru. Tradiční anglické počasí se nám  naštěstí vyhnulo.

Stejně jako v Bukurešti začala kvalifikace kadetskými kategoriemi. Naši reprezentanti nastříleli spíše své průměrné výsledky, a po konci kvalifikce se drželi převážně kolem poloviny startovního pole. Nejlepší umístění v kadetkách měla Andrea Louvarová a to 24. místo s nástřelem 627 bodů a v kadetech Lukáš Fritsch, který se s velmi kvalitním nástřelem 652 bodů umístil na 16.místě. Družstvo kadetů se umístilo na 6.místě a kadetky na 8.místě.

Kvalifikace juniorů byla trochu více ovlivněna větrem. Lepší umístění tentokrát zaznamenal Michael Roba. S nástřelem 632b se umístil na 30.místě. Nikola Lettlová se umístila s nástřelem 595b na 30.místě.

V eliminacích kadetů nám nepřálo štěstí v rozstřelech. Nejdál se dostal Lukáš Fritsch, kterého až ve třetím kole zastavil francouzský soupeř, a to v rozstřelu. Lukášova devítka byla jen o milimetry dál od středu. Šimon Bárta prohrál svůj první souboj také v rozstřelu. Richard Krejčí bohužel prohrál svůj souboj v druhém kole proti střelci ze Slovinska 6:0, který mu tak oplatil porážku z Bukurešti. V kadetkách se nejdál dostala Andrea Louvarová, která po kvalitním výkonu prohrála ve svém druhém souboji proti Španělce. Barbora Brettlová i Monika Továrnická vypadly ve svém prvním souboji.

V kategorii juniorů se do druhého kola prostříleli František Heřmánek a Nikola Lettlová, ale dále se postoupit nepodařilo, Nikola navíc prohrála opět v rozstřelu. Michael Roba prohrál ve svém prvním souboji proti střelci z Francie.

Týmy kadetů i kadetek nastupovaly do eliminací z dobrých pozic, bohužel však oba týmy v prvním kole i přes velmi slušné nástřely vypadly. Nejlepší výkon v týmové soutěži předvedl mix kadetů ve složení Lukáš Fritsch, Andrea Louvarová. Po prvním volném postupu a vítězstvím v druhém kole nad Italy je v cestě za top 4 zastavil mix z Ukrajiny.  

Mix tým juniorů ve složení Michal Roba, Nikola Lettlová, prohrál v první kole proti týmu z Finska.

 

Závěrečné hodnocení:

Ve srovnání s výsledky z prvního dorosteneckého výjezdu byl tento závod méně úspěšný. Startovní pole bylo širší, přijely další týmy, které na evropském poháru chyběly. Snaha o navázání na výsledky z Bukurešti nebo alespoň jejich potvrzení mohlo být pro mnohé reprezentanty limitující. Nicméně stejně jako na prvním výjezdu tak i na ME přistoupili reprezentanti k závodu velmi zodpovědně a soustředěně pracovali na dosažení nejlepšího možného výsledku.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za přípravu svých svěřenců a spolupráci na zajištění výjezdu.

 

V letošním roce jsme absolvovali tři reprezentační výjezdy, jeden z nich byl závod WRT spojený se soustředěním. Na všech třech závodech pracoval celý tým velmi dobře, vládla výborná sportovní atmosféra a střelci byli samozřejmě dobře připraveni svými osobními trenéry. Tým jako takový má potenciál získávat další dobrá umístění, o což se další sezónu pokusí.

 

 

V Prostějově dne 18.9.2022                   

 

Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

19.09.2022 (hm)

Evropský pohár dorostu, 25. - 30.7.2022 Bukurešť Rumunsko

Počet účastníků: 262

Počet zemí: 23

 

Vedoucí výjezdu: Hana Majarová

Trenér ČLS: Tereza Brandová

Osobní trenéři: Jan Šípek, Pavel Lettl

 

Junioři RL: František Heřmánek, Michael Roba

Juniorky RL: Nikola Lettlová, Eliška Koleňáková

Kadeti RL: Richard Krejčí, Lukáš Fritsch, Šimon Bárta, Martin Hámor

Kadetky RL: Monika Továrnická, Andrea Louvarová, Barbora Brettlová

 

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=11481

 

Průběh závodu:

Závod probíhal bez větších problémů. Byl pořádán na stejném místě, kde v minulých letech proběhlo několik evropských pohárů, i z toho důvodu byla organizace v pořádku a bez větších zádrhelů. Tento rok se jako střelnice využil stadion pro ragby. Všechny soutěžní dny probíhaly za extrémně teplého počasí (až 39°), s jen občasnými závany větru.

Kvalifikace začala kadetskými kategoriemi. V kvalifikaci všichni naši reprezentanti nastříleli velice slušné výsledky, srovnatelné s jejich výkony v průběhu roku, zároveň výsledky velice konkurenceschopné na tomto mezinárodním poli. Nejlépe se umístili Richard Krejčí 11. místo, Barbora Brettlová 9. místo a Andrea Louvarová 12. místo, dobré pozice jim zajistily volný postup v prvním kole eliminačních soubojů.

Družstvo kadetů se s nástřelem 1927 bodů umístilo 5té a kadetky s nástřelem 1887 bodů překonali 17 let starý český rekord a umístily se na 3.místě.

V kvaifikační části juniorské soutěže jsme zaznamenali rovněž velmi dobré výsledky. Lepší z našich juniorek, Nikola Lettlová, se umístila na 16.místě s nástřelem 609b. Junioři se stejně jako děvčata umístili blízko u sebe. František na 32 a Michael 34 pozici. Nutno podotknout, že právě v kategorii juniorů byla úroveň výsledků velmi vysoká. V případě Michaela jsme navíc museli řešit závadu na luku, která naštěstí výrazně neovlivnila jeho závod.

V eliminacích kadetů jsme viděli mnoho vydařených soubojů, všechny dívky i chlapci se dostali přes první kolo soubojů. Nejdále se v eliminačních soubojích prostříleli Andrea Louvarová na konečné 5. místo a Richard Krejčí dokonce skvěle vybojoval bronzovou medaili.

V kategorii juniorů se nejdále dostal František Heřmánek, který ve svém druhém souboji porazil britského střelce, prvního z kvalifikace. Vydařil se mu i další souboj, v ¼ však už nestačil na francouzského soupeře a skončil tak na kvalitním 8.místě. Na děleném 9. místě skončila Nikola Letllová. Michael Roba, se bohužel i přes skvěle odstřílený souboj nedostal přes první kolo eliminací, stejně tak nepostoupila Eliška Koleňáková.

Týmy kadetů i kadetek nastupovaly do eliminací z velmi slušných pozic a oba týmy měly v prvním kole volný postup. Tým kadetek bohužel následně prohrál s týmem z Nizozemska na rozstřel. Tým kadetů (Krejčí, Fritsch, Hámor) naopak postoupil přes polský výběr do semifinále, kde podlehl favorizovanému týmu z Francie. Bronzové finále náš tým měl pod kontrolou a nad týmem Itálie získal vítězství a medaile.

 

Závěrečné hodnocení:

Tento závod přinesl všem střelcům velmi dobré výsledky a umístění na vyšších příčkách. Zároveň spoustu nových zkušeností, které jim pomohou v přípravě. Zásluhou kadetů, jsme si navíc odvezli dvě skvělé bronzové medaile.

Celý týden byl náročný zejména kvůli vysokým teplotám nicméně jsme se s tím velmi dobře vypořádali a u nikoho nenastaly zdravotní problémy. Lehké potíže nám přinesla jedna večeře na hotelu, po které měla většina účastníků střevní problémy.

Celkově hodnotím tento výjezd za velmi vydařený jak z pohledu fungování týmu, atmosféře a předvedeným výkonům.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za přípravu svých svěřenců a spolupráci na zajištění výjezdu.

 

V Prostějově dne 5.9.2022                    

 

Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

19.09.2022 (hm)

Zpráva ze soustředění SCM „A“ a závodu Veronica´s cup

3.-8.5.2022 Kamnik, Slovinsko

 

Vedoucí soustředění/výjezdu: Hana Majarová

Trenér: Tereza Brandová, Prokop Filípek

RWU21: Karolína Konečná, Eliška Koleňáková

RMU18: Richard Krejčí, Lukáš Fritsch, Martin Hámor, Šimon Bárta

RWU18: Monika Továrnická, Nikola Svobodná, Barbora Brettlová, Andrea Louvarová

 

Soustředění

Krátké soustředění ve Slovinsku bylo zvoleno jako náhrada za zrušená dvě zimní soustředění v Nymburce. Na dva tréninkové dny navazoval závod WRT Veronica´s Cup, který se nám již v minulosti osvědčil jako první závod pro nové reprezentanty na mezinárodním poli.

Program soustředění byl zaměřen pouze na střelbu, nicméně ne ve velkých objemech šípů, aby byli střelci připraveni zvládnout dvoudenní závod. První den jsme mohli trénovat na střelnici slovinského svazu v Lublani. Tuto střelnici jsme už také v minulosti navštívili. Odpolední trénink jsme zpestřili krátkou procházkou hlavního města Lublani. Druhý den jsme trénovali na závodní střelnici v Kamniku.

Oba dny vládlo krásné slunečné počasí, které se bohužel nepřeneslo do závodních dnů.

 

Závod Veronica´s cup

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=10426

 

Průběh závodu:

Předpověď počasí byla pro tento závod standardní tedy dešťová. Nakonec se ale počasí stabilizovalo a v průběhu kvalifikace vládlo lehce chladné, za to bezvětrné počasí. Z dorosteneckého výběru se nejlépe dařilo Richardovi Krejčímu, který potvrdil letošní výbornou formu. Kvalifikačním výsledkem 666b se umístil na prvním místě. Osobní rekord 636 b. si nastřílel Šimon Bárta. Slušný výsledek nastřílel i junior Michael Roba. Monika Továrnická měla velkou smůlu, když ji v oficiálním tréninku prasklo horní rameno. Díky půjčeným ramenům od slovinských kolegů mohla zdárně odstřílet celý závod.  

V eliminacích došel nejdál Richard, svého přemožitele našel až ve finále. Dalšími dobrými umístěními, vzhledem k počtu závodníků v kategorii, jsou 8.místo Šimona B., 7.místo Nikoly S. a 6.místo Michaela Roby.

Soutěž družstev byla vzhledem k narůstající velikosti závodu v kategorii dorostu zrušena.

Závěrečné hodnocení:

Soustředění i závod probíhali ve velmi dobré atmosféře. Celý tým bez problémů pracoval a snažil se kvalitně připravit na závod. Mladí reprezentanti si zkusili vícedenní tréninkovou a závodní zátěž tak aby se dobře připravili na velké dvě reprezentační akce v létě. Vzhledem k relativně brzkému termínu závodu lze předpokládat, že výkonnost se s postupem sezóny bude zvyšovat a stabilizovat.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci a kolegům trenérům za spolupráci.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

V Prostějově dne 29.5.2022                                                  Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

30.05.2022 (hm)

MS dorostu, 9.8.-15.8.2021 Wroclaw (POL)

 • Počet účastníků: 522
 • Počet zemí: 56
 • Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová
 • Osobní trenéři: Magda Robová, Martina Macková, Vladimír Brada
 • Junioři RL: Michael Roba, Jiří Herák, Jan Pluhař
 • Juniorky KL: Eliška Novotná, Eva Šebestová
 • Kadetky RL: Eliška Koleňáková
 • Kadeti RL: František Heřmánek, Richard Krejčí, Matěj Špinar
 • Juniorky KL: Karolína Celmanová

 

Místo konání letošního MSJ bylo díky pandemii přesunuto z Austrálie do polské Wroclavi. Tato změna byla pro nás velkou výhodou, jelikož náklady na účast v Austráli a v Polsku byly samozřejmě nesrovnatelné. MSJ se tak mohl účastnit větší tým, než jaký bychom mohli podpořit na cestu do Austrálie.

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=9029 

Průběh závodu:

Závod obecně probíhal bez větších problémů. Byl pořádán na místě, kde v minulých letech proběhlo několik světových pohárů, i z toho důvodu byla organizace kvalitní. Jelikož jsme akreditaci stihli vyřídit v neděli hned po příjezdu, nemuseli jsme absolvovat dlouhou pondělní frontu. Náš hotel byl zhruba 20-30min od střelnice, využívali jsme jak vlastní auta, tak autobusovou dopravu.

Kvalifikace začala juniorskou kategorií. Nejlépe si vedla Eva Šebestová, která nastřílela slušný výsledek 610bodů. Ostatní junioři zaostali za svými lepšími výsledky z letošní sezóny. Kadetskou část programu v první polovina ovlivnila prudká změna počasí a silný vítr, který sebou nesl bouřku. Ta se nám naštěstí vyhnula, a tak mělo počasí vliv jen na pár sad. I tak všichni tři kadeti zvládli nastřílet velmi dobré výsledky a umístili se v družstvech na skvělém 3.místě. V jednotlivcích pak Richard Krejčí obsadil 6.místo, což pro něj znamenalo nasazení přímo do 1/16.

V eliminacích jsme viděli jak nevydařené souboje, tak postupy přes první kolo a těsné souboje končící v mnoha případech rozstřelem. Bohužel ve všech rozstřelech byl soupeř blíže středu. Dle očekávání se nejdále dostal Richard, který díky svému kvalifikačnímu výsledku nastoupil mezi 32 nejlepších. Postoupil dvě kola a až v „osmičce“ narazil na indického soupeře, který mu znemožnil boj o medaile. Konečné sedmé místo je ale v takové konkurenci skvělým úspěchem.

Naděje na medailové souboje držel kadetský tým, který měl svou soutěž na závěr programu. Prvním soupeřem bylo družstvo domácího Polska. Poláci, až čtrnáctí v kvalifikaci, nastoupili odhodlaně a souboj musel rozhodnout rozstřel, který naši kadeti vyhráli. V druhém kole nastoupili proti týmu Itálie. Bohužel tento souboj už se jim nepodařilo vyhrát a umístili se tak na konečném šestém místě. Mezi kadetskými týmy z celého světa je to opět skvělý výsledek. Z ostatních družstev stojí za zmínku souboj kadetského mixu, který svedl vyrovnaný souboj s americkým mixem. Rozstřel však opět hrál do karet soupeře.

Kadetským soubojem pro nás program MS skončil a po obědě se účastníci vydali na cestu domů.

Závěrečné hodnocení:

Tento závod nám přinesl skvělá umístění, zejména zásluhou kadetů, ale i slabší výsledky. Mohli jsme sledovat skvělé výkony ostatních týmů, kdy se sportovní úroveň samotných střelců neustále zvyšuje. Na střelcích je znát kondiční připravenost a sportovní vyzrálost. To jsou další aspekty, které vedle velmi stabilní techniky, ovlivňují samotný výkon. Do dalších sezón máme na čem pracovat a začneme s intenzivní přípravou již brzy. V této sezóně byl náš dorostenecký výběr v téměř novém složení a do další sezóny budeme mít za cíl vybudovat silný, jednotný tým, který se bude dotahovat na ty nejlepší a důstojně reprezentovat českou lukostřelbu.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za spolupráci.

 

 

V Prostějově dne 7.9.2021                   

 

 

Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

15.08.2021 (DŠ)

Evropský pohár mládeže, 16.-22.5.2021, Čatež (SLO)

 • Počet účastníků: 197 
 • Počet zemí: 18 
 • Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 
 • Trenér: Magda Robová 
 • Osobní trenéři: Martina Macková, Vladimír Brada 
 • Junioři RL: Michael Roba 
 • Juniorky KL: Eliška Novotná, Eva Šebestová 
 • Kadetky RL: Eliška Koleňáková 
 • Kadeti RL: František Heřmánek, Richard Krejčí, Matěj Špinar 
 • Juniorky KL: Karolína Celmanová 

 

Letošním prvním dorosteneckým reprezentačním výjezdem byl Evropský pohár mládeže ve slovinské Čateži. Stejně jako před dvěma lety na stejném místě, provázelo závod velmi proměnlivé počasí. Pro dorostence to byl první závod po roční covidové pauze a současně začátek závodní přípravy na MS dorostu 2021, které proběhne v srpnu v polské Wroclavi. 

 

Výsledky: 

 

Průběh závodu: 

V průběhu loňské sezóny se vyměnila značná část dorostenecké reprezentace, a tak do Slovinska odjelo 6 nováčků. Zbývající dvě reprezentantky byly zase prvním rokem ve vyšší kategorii juniorek. Na střelcích byla znát nervozita, jak z první mezinárodní soutěže, tak z absence větších závodů na domácí a mezinárodní půdě. Kvalifikace nejlépe vyšla Matějovi Špinarovi, který nastřílel 652 bodů a umístil se na 10.místě. Velmi dobře si vedla i Eliška Koleňáková a spolu s Matějem vytvořili nový český rekord v mix týmu kadetů. V kategorii juniorů zastřílel slušný výsledek Michael Roba. Nutno podotknout, že druhá polovina juniorské kvalifikace byla výrazně ovlivněna zhoršenými povětrnostními podmínkami. V eliminacích jednotlivců nejdále došel František Heřmánek, v konečném pořadí se umístil na skvělém 8.místě. Zbytek reprezentantů prošel alespoň prvním kolem, v tom druhé už narazili na soupeře z předních příček nicméně souboje to byly velmi vyrovnané. 

Pro všechny naše družstva, kadeti, mix juniorů, mix kadetů, to byl první týmový start na mezinárodním poli. Na týmech ještě byla znát nevyzrálost nicméně kvalitu tyto týmy mají 

a potřebují jen více zkušeností. Kromě standardní závodní nervozity se museli vypořádat i s hlučnými protivníky, což bývá na mezinárodních závodech běžné a je potřeba si i na tyto aspekty závodu zvyknout a připravit. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Obměněný dorostenecký tým zvládl svoji premiéru velmi dobře. Všichni odjížděli domů s chutí do tréninku a odhodláním své výsledky na příštím závodě zlepšit. Pro většinu to bude MS v polské Wroclavi , kde úroveň bude zase o něco výš. 

Jak už tomu tradičně bývá při prvních jarních výjezdech, počasí bylo velmi rozmanité, a ne vždy se s horšími podmínkami střelci vypořádali. Za poslední sezóny jsme nezažili mnoho závodů s perfektním bezvětrným počasím, proto je nutné se v tréninku zaměřit na práci s větrem, odhad síly větru a posunutí zaměřovače, načasování výstřelu v klidnějších momentech, přemiřování. 

 

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a ostatním trenérům za spolupráci. 

 

V Prostějově dne 1.6.2021 

Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu 

01.06.2021 (DŠ)

Mistrovství světa mládeže 19.-25.8.2019 Madrid, Španělsko

Počet účastníků: 584 

Počet zemí: 60 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Jan Šípek 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Matěj Jech 

Juniorky RL: Klára Grapová 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky RL: Aneta Venhudová, Eliška Novotná, Nikola Lettlová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Vrcholem letošní dorostenecké sezóny bylo MS ve španělském hlavním městě Madridu. Na závod jsme odjížděli s očekáváním dobrých výsledků, bohužel se nám naše cíle nepodařilo naplnit. 

 

Kvalifikační střelnice byla umístěna na ragbyovém hřiště, kde se před 17ti lety konalo Akademické MS. Hned vedle hřiště je univerzitní kampus, takže většina účastníků byla ubytována tam. My jsme byli ubytováni v jiném místě, taktéž se jednalo o univerzitní koleje. Ubytování bylo vzdáleno od střelnice cca 10min jízdy autobusem. Bohužel se jednalo o jedno z nejslabších ubytování, co pamatujeme. S horší kvalitou jsme se vyrovnali, nicméně výrazně neodpovídala ceně. Hůře jsme se vyrovnávali s kvalitou jídla, které bylo na ubytovně servírováno. Zejména snídaně byly velmi chudé a naprosto neodpovídaly stravě sportovce. Organizátor se snažil po námitkách kvalitu zlepšit, což znamenalo přidání plátkového sýra a vařeného vejce. Doprava fungovala dobře, pouze rozpisy na další den byly zveřejňovány kolem 23hod, což je pro organizaci týmu vcelku komplikace. Samotný závod běžel plynule bez větších problémů. Další drobnou komplikací byl zpožděný kufr s lukem Elišky Novotné, který však naštěstí dorazil večer před kvalifikací. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=4813 

 

Průběh závodu: 

Po celý závodní týden vládlo příjemné letní počasí nicméně během kvalifikace se přidal sice ne tak silný ale o to víc nepředvídatelný vítr. Možná i z tohoto důvodu byly obecně výsledky zejména dopolední kvalifikační skupiny spíše průměrné. Našim juniorům se kvalifikace výrazně nezdařila. Ač byly výsledky mírně ovlivněny větrem, oproti stávajícímu výsledkovému průměru a tréninkové formě našich střelců byly nástřely velmi nízké. Bohužel se tak nepodařilo postoupit jak mix týmu, tak týmu juniorů, což považujeme za velký neúspěch. Lépe se dařilo kadetkám kladkový luk, které si nastřílely alespoň své průměrné letošní výsledky. Odpolední skupina byla výsledkově příznivější. V kadetkách reflexní luk si Aneta Venhudová nastřílela osobní rekord. Martina Zikmundová v kvalifikaci zaváhala při jedné sadě, nicméně i tak potvrdila svou formu. Kadetky a Martina měly po kvalifikaci první kolo eliminací. Kromě Elišky Novotné postoupily všechny naše střelkyně do dalšího kola, nicméně i Eliška svedla velmi dobrý souboj. Následující den v eliminacích zastřílel velmi dobře Josef Křesala, který ač prohrál, svedl s 18tým z kvalifikace britem Pinderem skvělý vyrovnaný souboj. Poslední sada prohraná o jediný bod stála Pepu postup do dalšího kola. David Vítovec bohužel svůj souboj s ruským protivníkem prohrál 0:6. Klára svůj první souboj vyhrála, v druhém kole už však nestačila na brazilskou lukostřelkyni. Kadetky kladkový luk taktéž střílely vyrovnané souboj, Petra prohrála o dva body, Karolína o jeden. Nicméně obě nastřílely dobré eliminační nástřely. Poslední želízko v ohni byla Martina. Ta začala své druhé kole fantasticky a do poslední sady vstupovala s 3bodovým náskokem a suverénním útokem na osobní rekord. Bohužel však při poslední sadě výrazně zaváhala a soupeřka se sadou 30 vyhrála v celkovém součtu o jeden bod. 

 

Tímto soubojem naše účinkování na MSJ skončilo. V následujících dvou dnech jsme se věnovali tréninku a přípravě na nadcházející MČR dorostu. Příjemnou tečkou na závěr byla účast na testování a nácviku soubojů na finálové střelnici, o kterou jsme byli požádáni. Pro Martinu, Karolínu a Petru to byla skvělá zkušenost a musíme podotknout, že i zábava, protože jsme musely do střelby zařadit spoustu chyb a prohřešků abychom „prověřily“ připravenost rozhodčích. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Letošní MSJ nepřineslo žádný výrazný úspěch. Tato situace samozřejmě nebyla pro náš tým příjemná, protože většina odjížděla na MS s očekáváním lepšího umístění. Po ukončení letošní sezóny je tak třeba zapracovat na plánu pro tu příští abychom se v roce 2020 vrátili na závodní pole silnější a dokázali „prodat“ tréninkovou formu. Nyní je před námi zimní příprava, kdy se budeme výrazně soustředit na zlepšení fyzické kondice a jistotě ve střelecké technice. 

Poděkovat a zároveň rozloučit bych se chtěla s Davidem Vítovcem a Matějem Jechem, pro které to byl poslední rok v juniorské kategorii. Oba byli výraznou posilou juniorské RD a zejména David zaznamenal i několik skvělých výsledků. 

Na závěr bych chtěla celému týmu, střeleckému i trenérskému, poděkovat za bezproblémovou spolupráci při všech letošních výjezdech. Tým jako takový pracuje dobře, a i tím příkladně reprezentuje českou lukostřelbu. 

 

V Prostějově dne 25.8.2019 

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu 

17.09.2019

Evropský pohár mládeže 2.kolo 15.-21.7.2019 Bukurešť, Rumunsko

Počet účastníků: 251 

Počet zemí: 25 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Tereza Brandová 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Jiří Herák, Matěj Jech 

Juniorky RL: Klára Grapová 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky RL: Aneta Venhudová, Eliška Novotná, Nikola Lettlová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Druhé kolo letošního evropského poháru mládeže nás zavedlo do Bukurešti. Střílelo se na stejném místě jako při dubnovém evropském poháru dospělých, tentokrát za výrazně lepšího počasí. Celý týden byl typicky letní, slunce, vysoké teploty a téměř bezvětří. Závod byl velmi dobře zorganizován, doprava fungovala, časový harmonogram byl dodržován atd. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=4808 

 

Průběh závodu: 

Po prvním kole poháru ve Slovinsku jsme v Bukurešti samozřejmě očekávali vyšší kvalifikační výsledky, počasí bylo tentokrát znatelně lepší. Kvalifikace dopadla ve většině případů dobře, Jirka a Karolína si nastříleli osobní rekordy, junioři dokonce nastříleli český týmový rekord. U Jirky je to obzvlášť cenný výsledek, protože jej nastřílel s půjčenými rameny od norského lukostřelce, kdy mu před oficiálním tréninkem prasklo spodní rameno. Dařilo se i Nikole, která nastřílela svůj letošní nejlepší výsledek. V eliminacích se pak podařilo postoupit pouze kadetkám Nikole a Elišce a v kladkovém luku Karolíně. Nikola dokonce v dalším kole porazila výše nasazenou ruskou střelkyni 6:4 ale protože v bodovačce nevyplnily total score, byly obě závodnice diskvalifikovány. Nikola tedy do dalšího kola bohužel nenastoupila. Byla to tvrdá lekce, nicméně zkušenost po všechny, aby důkladněji hlídali vyplňování bodovaček. Junioři RL měli své souboje velmi dobře „rozehrané“ bohužel se však ani jednomu nepodařilo přes první kolo postoupit. Ani Martina nenavázala na své dobré výkony z eliminací v předešlých závodech. Na závěr závodu proběhla soutěž družstev, která se našim třem týmům příliš nevydařila. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Druhé kolo Youth Cupu nevyšlo našemu týmu dle představ. Není to tím, že by výsledky v kvalifikaci nebo v eliminacích byly tak špatné. Náš juniorský a kadetský tým má předpoklady pro lepší výsledky a s tím je spojeno větší očekávání od jednotlivých střelců a jejich konečného umístění. Nyní je před námi měsíc na přípravu na MS, které se koná na konci srpna v Madridu, kde se o lepší umístění jako tým popereme. Pozitivní tečkou na závěr závodu bylo vyhodnocení obou kol letošního evropského poháru, kde se po sečtení kvalifikačních výsledků umístila na třetím místě Martina Zikmundová v kategorii juniorky kladkový luk. Potvrzuje to Martininu vyrovnanou a úspěšnou sezónu. 

Všem děkuji za příkladné reprezentování české lukostřelby a za přátelskou a pozitivní atmosféru během celého týdne. Náš tým pracoval velmi dobře a udržel si pozitivní náladu a odhodlání i v momentech, kdy se ne tolik dařilo. Děkuji i Tereze Brandové, která skvěle doplnila náš tým na pozici trenéra a také maséra. Velké díky patří Sanderu Rothovi z Norska, který ukázal pravý smysl výrazu „sportsmanship“. 

 

V Prostějově dne 21.7.2019 

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu 

13.08.2019

Evropský pohár mládeže 13.5.-19.5.2019 Čatež, Slovinsko

Počet účastníků: 191 

Počet zemí: 24 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Martin Zahradník 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Jiří Herák 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky RL: Aneta Venhudová, Eliška Novotná, Nikola Lettlová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Letošním prvním juniorským reprezentačním výjezdem byl Evropský pohár mládeže ve slovinské Čateži. Stejně jako přípravný závod v Kamniku, tak i tento závod provázelo velmi deštivé a studené počasí. Bohužel fotbalové hřiště, na kterém se střílelo, kvantum vody nebylo schopno pohltit, takže například z tréninkové střelnice se stal bazén s bahnem. Slovinsko nám letos co se počasí týče nepřálo. Nedá se to naštěstí říci i o výsledcích. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=4796 

 

Průběh závodu: 

Pro některé nováčky v týmu to byl první velký mezinárodní závod. Hlavním cílem pro ně bylo zejména získání zkušeností a aklimatizace na podmínky velkého závodu tak, aby z toho mohli čerpat při dalších mezinárodních výjezdech. Zkušenější v týmu měli samozřejmě výsledková očekávání vyšší. Výsledky v kvalifikaci zhruba odpovídaly aktuální úrovni samotných střelců v počátku této sezóny. Navíc byly ovlivněny opravdu špatným počasím, a to zejména při kvalifikaci kadetek. Výraznějším výsledkem byl další osobní rekord a posunutí hranice českého rekordu Martiny Zikmundové na 681b. S tímto výsledkem se umístila na prvním místě v kvalifikaci. 

V eliminacích se nejlépe dařilo postupovat Davidovi, který vyhrál dva ze tří soubojů a skončil na pěkném 9.místě. Martina své první kolo vyhrála, v semifinále však výhru nezopakovala a v bronzovém finále nakonec podlehla estonské střelkyni. I tak je 4.místo pro Martinu úspěchem. Po soutěži jednotlivců jsme měli ve hře juniorské družstvo mužů a kadetské družstvo žen. Kadetky nastoupily s favorizovanými Ruskami, kdy formu z tréninku nedokázaly přenést do závodu. Nicméně to pro ně byla důležitá zkušenost, protože musely řešit i problém s nedostatkem času na vystřelení posledního šípu v sadě. To nejlepší však přišlo na sám závěr, junioři předvedli naprosto suverénní jízdu, kterou až ukončili Slovinci na finálové střelnici. Zisk stříbrné medaile je ale i tak velkým úspěchem. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Náš mládežnický tým má dle mého názoru potenciál střílet dobré výsledky. Na juniorech je už znát zkušenost vypořádat se s tlakem většího závodu a pevně doufám, že na svůj výkon ze soutěže družstev budou i nadále navazovat a získávat jistotu. To samé platí o Martině Z. Kadetky měly možnost se „rozkoukat“ na velkém závodě a na příští Youth Cup budou zase lépe připraveny. Všichni se snažili, více či méně úspěšně, vypořádat s nepříznivými povětrnostními podmínkami. I to je věc, na které je třeba pracovat, a to být dostatečně připraven a vybaven na všechny varianty počasí. 

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a také bych chtěla poděkovat Martinovi Zahradníkovi, který se nejen jako řidič, ale zejména jako trenér, na svém prvním výjezdu osvědčil a byl mi velmi nápomocný. Děkuji taktéž rodičům Lettlovým a Celmanovým, kteří nám pomohli s dopravou týmu. 

 

V Prostějově dne 1.6.2019 

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu 

13.08.2019