Český lukostřelecký svaz

Reprezentace

Gymnasiáda U15, 17.8. - 28.8.2023 Rio de Janiero, Brazílie

Počet účastníků: 41

Počet zemí: 7

 

Vedoucí výjezdu: Filip Reitmeier

Muži U15 RL: Dalibor Křivánek

Ženy U15 RL: Eliška Fialová , Julie Krettová

Muži U15 KL: Filip Reitmeier ml.

 

 1. ročník Gymnasiády 2023, multisportovní akce pro žáky do 15 let věku (U15).

Zastoupení sportů bylo opravdu široké téměř jako na OL jen s výjimkou i několika tanečních sportů, které byly vloženy jako moderní sporty.

 

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

IANSEO - Integrated Result System - Version 2023-01-10 (rev 567.1) - Release TESTING

 

Průběh závodu:

Závod se konal na OL střelnici RIO 2016 pro disciplíny trap a skeet cca 40min za Riem.

Oblast je vojenskou základnou, tedy zcela bezpečná, bohužel ale bez diváků. Střelnice vyhovovala zázemím podobně jako na závodech AWC. Při oficiálním tréninku byla dostatečně otestována, a i samotní závodníci si ji osahali dostatečně a někteří doslova. Střelba probíhala na jednu řadu, tedy závod měl vcelku spád, který narušilo několik kolapsů závodníku díky vedru, které panovalo - cca 38*. Tyto přestávky ale nevyvedly z koncentrace naše sportovce. Eliška díky tomu byla na terči sama (po odstoupení kanadské závodnice) a přišlo mi, že ji to i vyhovuje. Nová trať na 40m a 122 terč se zdála vcelku optimální, byť ji naši střelci před tím moc nestříleli. Kvalifikace nakonec byla velice úspěšná: Eliška s nástřelem 682b obsadila první místo, a to o jedno X před francouzskou závodnicí; Julie na třetím místě s nástřelem 674b; Dalibor 11 místo s nástřelem 561b. U kladkových luků po kvalifikaci na třetím místě Filip s nástřelem 633b a smolným autem, leč dostatečně jisté umístění. Kvalifikace tím dávala dost nadějí k dobrému nasazení pro eliminační souboje. V mix týmech obsadili Eliška – Dalibor 4. místo 1243 b.

Troufám si říci, že naši střelci byli oporou pro závod mezinárodních mix týmů, kterou bezezbytku potvrdili! V kategorii mezinárodní mix týmy OL Eliška ve dvojici s Francouzkou ovládly soutěž a vyhrály. Julie v teamu s Chilským střelcem vyhráli bronz. Dalibor s Brazilskou střelkyní bohužel neuspěli a vypadli v prvním kole. V kategorii mezinárodních mix týmů kladkových luků Filip taktéž s Brazilskou střelkyní získali další bronz.

Po prvním dnu soutěží výtečný výsledek a hned 3 medaile. Další den a soutěž Mixu, do které Eliška s Daliborem vstupovali ze 4 místa, byla opravdu napínavá, ale do dalšího kola se nepodařilo postoupit.

 

Třetí soutěžní den čekaly na závodníky individuální eliminace. První začaly OL a postupovaly opravdu jistě. První souboje pro Elišku a Julii byly spíš zahřívací kolo. Eliška proti Kanaďance Gabrielle Monzo Shiori vyhrála 6:0, Julie proti Nanda Teeluckchan Shiromani z TTO také 6:0, Dalibor bojoval s Pedro Zluhan Steinmetz do posledního šípu, ale nakonec podlehl 4:6, do dalších bojů nepostoupil a soutěž pro něj skončila.

Druhá kola byla také vcelku přesvědčivá – Eliška nedala šanci Brazilce Miranda Paulino Pinheiro Nicolly 6:0 a ani Julie nezaváhala a porazila Francouzku Aurane Lapouge 6:0. Zde bych zmínil vynikající nástřel Julie (30,29,29) kterým doslova smetla mladou francouzsku.

Následná třetí kola slibovala již vyrovnanější boje. Eliška nastoupila na Brazilku Sophii Oliveira Medeiros, a i zde podala vynikající výkon, kdy vyhrála 6:2. Julie narazila na druhou po kvalifikaci, Guillemette Couet, a byl to boj na 5 setů, kdy bohužel Julie prohrála 4:6. Postup Elišky do finále a možnost bojovat o zlato s postupem Julie zabojovat o bronz byl skvěly.

Filip v kategorii KL vstupoval do eliminací s Bolivijcem Alejandrem Luis Araujo Monroy. Nebyl to lehký soupeř, ale Filip postupoval sadami opatrně, ale jistě, k vítězství 139: 132. Následný souboj s Brazilcem Pedro de Castro Bompiani Diancora byl ovšem opravdu boj. Oba dělali chyby a o výsledku musel nakonec rozhodnout za stavu 137:137 rozstřel. Ke slovu se dostal i rozhodčí a měřilo se. Filip byl o 2 mm dále. Bohužel jen malé finále a souboj o bronz.

Medailové souboje:

Julie vs. Sophia Oliveira Medeiros BRA – velmi vypjatý souboj zakončen rozstřelem nakonec vítězství a bronzová medaile pro Julii  5:6 (8+) Nutno podotknout, že začalo notně pršet, což závěrečný rozstřel ovlivnilo.

Eliška vs. Guillemette Couet FRA – vyrovnaná eliminace, kdy se přetahovaly o body. Nakonec po drobné chybě vítězství Francouzky 4:6 a stříbrná medaile pro Elišku.

Filip vs. Guilherme Muzi Valença BRA – Z pohledu trenéra dost jednoznačný průběh kdy Filip nedal soupeři žádnou šanci a po sadách (29,29,30,28 a 26) a výsledkem 142:116 jisté individuální stříbro. I zde v souboji pršelo.

 

Závěrečné hodnocení:

Celkově bych výjezd hodnotil velmi úspěšně. Pro mladé střelce jedinečná zkušenost do budoucna a pro mnohé první mezinárodní závod vůbec. V kontextu závodu byla opravdu vidět zkušenost našich závodníků ze soutěží v ČR a byla i vidět práce trenérů. Řekl bych, že naši borci s Francouzi a možná jednotlivci z ostatních zemí byli na nejvyšší úrovni což potvrdili výsledky - 6 medailí je výtečný úspěch. V porovnání s ostatními, kdy je lukostřelba zájmová činnost školní úrovně je lukostřelba u nás v ČR brána více výkonnostně, což dělá obrovský rozdíl. Co mě ovšem překvapilo byla nepřipravenost organizátorů, a to i těch na střelnici. Po problémech s dopravou, která byla opravdu katastrofální, jídlem a částečně i s vodou se nakonec podařilo vše nějak vyřešit. Děti vše zvládly výtečně a chovaly se opravdu jako team a reprezentanti ČR. Tuto akci bych doporučil zařadit do akcí ČLS pro střelce je to úžasný vstup na mezinárodní scénu, jak v kategorii U15 tak U18.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

V Praze dne 27.9.2023                                                       Filip Reitmeier

                                                                                        Vedoucí výjezdu

03.10.2023 (hm)

Mistrovství světa dorostu, 2.-10.7.2023 Limerick Irsko

Účastníci

 

Vedoucí výjezdu: Martina Macková

Trenér: Jan Šípek

Jednotlivci:

Šimon Bárta                      reflexní luk U21 (junioři)

František Heřmánek           reflexní luk U21 (junioři)

Richard Krejčí                     reflexní luk U21 (junioři)

Nikola Lettlová                   reflexní luk U21 (juniorky)

Lukáš Fritsch                     reflexní luk U18 (kadeti)

Barbora Brettlová              reflexní luk U18 (kadetky)

Andrea Louvarová              reflexní luk U18 (kadetky)

Monika Továrnická             reflexní luk U18 (kadetky)

 

Celkový počet byl 697 účastníků z 57 zemí světa. Střílelo 274 dorostenců a 241 dorostenek v předepsaných soutěžích.

 

Doprava

Celá výprava cestovala letecky do místa konání, odlet 02.07.2023 z Prahy s přestupy v Ženevě a Dublinu, odkud se do města Limerick jelo autobusem. Při odletu jsme zjistili, že letecká společnost Eurowings nebude pro přepravu lukostřelců vhodná neb v podmínkách přepravy mají, že nadměrné sportovní zavazadlo je vždy zpoplatněné €50 za kus. Po domluvách a argumentech jsme uhradili tři zavazadla z osmi a mohli jsme na palubu letadla. Všechny látkové kufry nám odpustili. Při příletu do Dublinu 18:15 hodin nám pořadatel akce oznámil, že budeme čekat čtyři a půl hodiny na autobus co nás dopraví do kampusu, cesta trvá dvě hodiny a patnáct minut. Opět dohady a domluvy, do tlaku odvést nás dříve z letiště jsme zapojili i Hanku Majarovou, kterou jsme požádali o komunikaci z Čech. Toto vyjednávání se podařilo a my vyjeli o víc než dvě a půl hodiny dříve do postele. V kampusu na nás čekal dobrovolník s klíči od domečků. Celková délka společné cesty týmu trvala víc než 15 hodin + dojezd jednotlivců.

 

Cesta zpět začala 10.07.2023 v 05:30 hodin z kampusu v Limericku na letiště Dublinu, přestup Düsseldorf, přistání v Praze ve 20:10 hodin. Kufry máme všechny 😊.

 

Ubytování

V kampusu bylo ubytování báječně řešeno v domcích pro šest osob ve studentské vesnici Kilmurry. Domky byly vybaveny šesti ložnicemi, společným obývacím pokojem s kuchyní a dvěma koupelnami. Naše vchody byly na ideálním místě, všude lehká dostupnost, střelnice do 5 minut, stravování do 10 minut pěší chůze.

 

Stravování

Absolutně nedostatečné!!!! Vždy stojíš frontu, čtvrtek snídaně 40 minut a ještě výhrůžky, že vydávací okénko zavřou na čas a nevydají stojícím ve frontě snídani. Snídaně každý den stejné, dokonce s informací, že po uzeninách měli některé týmy střevní potíže. Oběd a večeře vždy nějaké maso, vařená zelenina, brambory a někdy rýže, mimo masa každý den stejné. Většinou přesolené. Polévky nebyly vůbec, stejně tak jako ovoce nebo syrová zelenina. Slibované restaurace v kampusu nefungují, pizza jen na odnesení. Nákup je možný v malých potravinových obchodech asi na třech místech kampusu, což naše stravování zachránilo, znamenalo to ale další náklady navíc.

 

Sportoviště

Kvalifikace a eliminace se konaly na sportovištích v kampusu, bylo použito několik hřišť a byly dokonale zabezpečené. Probíhaly kontroly vstupu na střelnici. Nikdo, kdo aktuálně neměl být na střelnici, neměl šanci projít. Kontroloval se i vstup trenérů k počtu střelců a vedoucího týmu. V praxi na jednoho střelce nebo tým jeden trenér a vedoucí výjezdu může na střelnici vždy, celkem tedy může být na střelnici až pět trenérů, což by nám v některých fázích turnaje velmi ulehčilo práci. Finálová střelnice byla postavena na atletickém oválu.

 

Průběh závodu

Den oficiálního tréninku po nočním přejezdu nebyl dobrý, bylo by vhodné jet už v sobotu. Přijeli jsme do velmi chladného počasí. Po celou dobu se teploty přes den pohybovaly mezi 15ºC až 18ºC s dešti různých intenzit a s neustávajícím, chladným, nárazovým větrem 6,0 až 10,6 m/s. Některým světovým lokalitám by se lukostřelba měla vyhýbat.

 

Na schůzce kapitánů se probíraly běžné informace k závodu. Od připomínek k zázemí až po stravování. Největší problém pořadatel měl s platbami za účast střelců, 60 % příjmů obdrželi v posledních 14 dnech před zahájením, tedy daleko po termínu úhrad. Byly i státy co platily na místě a někoho asociace vyslala bez úhrady. Nejsme sami, kdo má problém s financováním sportu.

 

Kvalifikační kolo střelců reflexního luku, úterý 04.07.2023. Junioři, dopolední skupina, všichni nastupovali nadšení, jak se budou rvát s větrem. Nebylo to jednoduché, počasí nepřálo, vítr, déšť a zima po celou dobu závodu se podepsalo na výsledcích. I ti nejlepší měli nízké skóre, už sedmá pozice u juniorů byla pod 650 bodů, juniorky byla jen první, která měla přes 650 bodů. Odpolední skupina měla o trochu lepší povětrnostní podmínky. Nejlepší kadet měl 672 bodů ale za ním už hranici 650 bodů překonali jen dva střelci. Kadetky přes 650 bodů nastřílely jen dvě.

1.kolo eliminačních soubojů kadetů U18 proběhlo v den po kvalifikaci. Dík výpadku kontroly u vstupu na střelnici se povedlo propašovat jednoho z juniorů a vydávat jej za trenéra, tím jsme měli za každým závodníkem dohled. Toto přispělo k postupu tří za čtyř zúčastněných.

 

Eliminační závod mix týmů, středa 04.07.2023. Ráno začínali kadeti, Andy a Lukáš postupovali z 18.místa kvalifikace, ve větrném počasí porazili tým Ukrajiny, který v kvalifikaci obsadil 15.místo. Následující soupeř byl Korejský tým, který vyhrál poměrem 5:1, vyhrál, kdo vystřelil v klidnějším povětří. Po jedenácté hodině nastupovali junioři Nikola a Richard, k větrnému počasí se přidal drobný déšť. Jejich souboj nebyl ani tak s francouzským týmem jako s nárazovým větrem, konečný výsledek byl pro francouzský tým 5:1. V celém poli týmů byl nejlepší výsledek 38 bodů na sadu, to ve dvou případech, objevil se i jev remízovat při 19 bodech na sadu. Po obědě většina účastníků spala. Odpoledne jsme sledovali finále mix týmů.

 

Čtvrtek 06.07.2023, pozdější budíček, dopolední diskuse a hodnocení zkušeností, odpoledne trénink, odpolední diskuse na téma naše plány v lukostřelbě. Dnes už nám byla opravdu zima, museli jsme nechat pustit topení v domečkách, denní teploty byly max 16ºC, noční padají pod 10ºC.

 

Pátek 07.07.2023 eliminační souboje družstev. Počasí se nezlepšilo, jen jsme si už zvykli. Kadetky střílely první eliminační souboj velmi dobře a porazily britský tým v rozstřelu lepším zásahem v terči. Tým dívek China Taipei byl silný soupeř a naše kadetky tak skončily na celkovém děleném 9.místě. Junioři soupeřili s týmem dánských juniorů. Konečné je pro nás dělené 17.místo. V odpoledních hodinách jsme trénovali a sledovali finále družstev.

 

Sobota 08.07.2023 tréninkový den bylo konečně hezčí počasí! Vítr je pořád, ale neprší! Využili jsem tréninkovou střelnici a vymýšleli strategii na souboje jednotlivců, neb nebylo dost trenérů na počet střelců při eliminacích.

 

Neděle 09.07.2023, ráno 6:20 hodin odchod na snídani a zase padá voda z nebe! V 8:00 hodin se otvírala tréninková střelnice, v 9:00 hodin začínal závod eliminační souboje jednotlivců třemi tréninkovými sadami. Hlavním úkolem bylo propašovat na závodní střelnici nestřílející kadetku, aby byl za každým střelcem dohled. V silném větru se střelci nestihli soustředit na střelbu, a ještě třesoucím se dalekohledem hledat zásahy v terči. To se povedlo, takže v každém kole byl za střelcem někdo z našeho týmu, což v tak náročném počasí pomohlo k vyšším výkonům. Celý den proběhl dle připravené strategie.

 

Výsledky po kvalifikaci:

 • Jednotlivci:

reflexní luk junioři - celkem 87 lukostřelců                  

 • Richard Krejčí místo, 626 bodů
 • František Heřmánek místo, 596 bodů
 • Šimon Bárta místo, 596 bodů 

reflexní luk junioky - celkem 72 lukostřelkyň

 • Nikola Lettlová místo, 560 bodů

reflexní luk kadeti - celkem 87 lukostřelců

 • Lukáš Fritsch místo, 619 bodů

reflexní luk kadeti - celkem 82 lukostřelců

 • Andrea Louvarová místo, 588 bodů
 • Barbora Brettlová místo, 570 bodů
 • Monika Továrnická místo, 527 bodů

 

 • Mix týmy:

18.místo / 30 družstev RL U18 Andrea Louvarová, Lukáš Fritsch

24.místo / 32 družstev RL U21 Nikola Lettlová, Krejčí Richard

 • Družstva:

17.místo / 22 družstev RL U21 Richard Krejčí, František Heřmánek, Šimon Bárta

18.místo / 22 družstev RL U18 Andrea Louvarová, Barbora Brettlová, Monika Továrnická

 

Konečné výsledky po eliminacích:

 • Jednotlivci:

17.místo – RU21M Richard Krejčí

17.místo – RU18W Andrea Louvarová

33.místo – RU21M Šimon Bárta                                 

33.místo – RU21W Nikola Lettlová          

33.místo – RU18M Lukáš Fritsch                      

33.místo – RU18W Barbora Brettlová      

57.místo – RU21M František Heřmánek

57.místo – RU18W Monika Továrnická

 

 • Mix týmy:

9.místo - RL U18 Andrea Louvarová, Lukáš Fritsch

17.místo - RL U21 Nikola Lettlová, Krejčí Richard

 

 • Družstva:

9.místo - RL U18 Andrea Louvarová, Barbora Brettlová, Monika Továrnická

17.místo - RL U21 Richard Krejčí, František Heřmánek, Šimon Bárta

 

Kompletní výsledky:

https://www.ianseo.net/TourData/2023/14590/BOOK.pdf?time=2023-07-09+17%3A57%3A10

 

Závěr 

Doporučení:

 • Prověřit leteckou společnost, tedy kontrolovat podmínky přepravy sportovních zavazadel.
 • Plánovat přílety dříve, než je noc před oficiálním tréninkem, obzvláště při výrazném rozdílu klimatických podmínek na místě konání turnaje.
 • Vrátit se k možnosti na výjezd zapojit osobní trenéry, kteří budou ochotni se podrobit režimu výjezdu. Při kvalifikaci i v eliminačních soubojích je nutná přítomnost trenéra. Zkrácený čas neumožňuje střelci hledat každý šíp a pokud je potká Irské počasí, mnohdy i někoho, kdo kontroluje čas.
 • Bylo by dobré pokusit se na WA o změnu programu MS, střídat divize je umělé protahování doby, po kterou účastníci platí nemalé částky za ubytování.
 • Dalším podnětem pro WA by byl výběr lokality pro MS.

 

Děkuji přítomnému trenérovi Janu Šípkovi za spolupráci na výjezdu. Dále všem našim dorostencům, kteří Český lukostřelecký svaz vzorně reprezentovali a byli ochotni do přípravy a závodu samotného vložit své úsilí i finanční prostředky.

                                                      

V Praze dne 11.07.2023

                                                                    

Martina Macková, Vedoucí výpravy

26.07.2023 (hm)

Evropský pohár dorostu 2.kolo, 5.6. - 10.6.2023 Sion Švýcarsko

Počet účastníků: 161

Počet zemí: 20

Vedoucí výjezdu a trenér ČLS: Michal Novotný

Junioři RL: František Heřmánek, Richard Krejčí

 

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu: https://www.ianseo.net/Details.php?toId=14308

 

Průběh závodu:

Závod probíhal bez větších problémů. Organizace a zázemí v závodu byla v naprostém pořádku. Jako střelnice byl využit fotbalový stadion. Počasí: Do sobotního finále panovalo v dopoledních hodinách bezvětří a teploty nad 20°C a v odpoledních hodinách byl silný nárazový vítr a teplota stále nad 20°C. V sobotu se mírně ochladilo, byl mírný déšť a slabý vítr.

Kvalifikace:

V kvalifikaci juniorů se nejlépe umístil Richard Krejčí a to na 6.místě, dále pak František Heřmánek na 12. místě.

Eliminace:

František Heřmánek postoupil přes polského a německého reprezentanta do čtvrtfinále, kde prohrál s italským reprezentantem a obsadil tak konečné pěkné sedmé místo.

Richard Krejčí postoupil přes dánského a italského reprezentanta do čtvrtfinále, kde v rozstřelu porazil dalšího italského reprezentanta a postoupil tak mezi 4 nejlepší. V semifinále podlehl v rozstřelu francouzskému reprezentantovi a bojoval pak o bronzovou medaili.

Finále:

V sobotním boji o medaili Richard porazil německého reprezentanta M. Kramera a získal tak bronzovou medaili.

 

Závěrečné hodnocení:

Tento závod přinesl oběma střelcům velmi dobré výsledky. Oba se umístili v top 8 a Richard Krejčí vybojoval bronzovou medaili. Celkově hodnotím tento výjezd za velmi vydařený a všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za přípravu svých svěřenců.

 

V Březové nad Svitavou 21.6.2023         

Michal Novotný

Vedoucí výjezdu

25.06.2023 (hm)

Evropský pohár dorostu 1.kolo, 1.5. - 6.5.2023 Čatež Slovinsko

Počet účastníků: 268

Počet zemí: 24

 

Vedoucí výjezdu: Hana Majarová

Trenér ČLS: Michal Novotný

Osobní trenér: Jan Šípek

 

Junioři RL: František Heřmánek, Richard Krejčí, Šimon Bárta

Kadetky RL: Monika Továrnická, Andrea Louvarová, Barbora Brettlová

 

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=13898

 

Průběh závodu:

Závod probíhal bez větších problémů. Organizace a zázemí v závodu byla v naprostém pořádku. Jako střelnice byl využit fotbalový stadion. Počasí bylo proměnlivé, oficiální trénink probíhal za hezkého, slunného počasí. Na kvalifikaci se bohužel ochladilo a začalo pršet, teplota se pohybovala mezi 10 až 12 stupni Celsia. Toto počasí přetrvávalo po část dalšího dne. Konec závodu převládalo již slunné počasí, přes 20 °C

Kvalifikace:

Kvalifikace začala kadetskými kategoriemi. V kvalifikaci se na výborném 7.místě umístila Monika Továrnická. Andrea Louvarová se umístila na 17.místě a Barbora Brettlová na 26.místě. V průběhu kvalifikace jsme řešili bolest ramene u Barbory Brettlové. Tato indispozice ovlivnila i její výsledky.

Družstvo Kadetek se v kvalifikaci umístilo na 5.místě s nástřelem 1851 bodů.

V kvalifikační části juniorské soutěže se nejlépe umístil Richard Krejčí na 12.místě, dále pak František Heřmánek na 23. místě a Šimon Bárta na 37. místě. V průběhu kvalifikace jsme řešili drobný zdravotní problém Šimona Bárty, což se mírně podepsalo na jeho výsledku.

Družstvo juniorů se v kvalifikaci umístilo na 7. místě s nástřelem 1839 bodů.

 

Eliminace:

Nejdále se v eliminačních soubojích kadetek prostřílela Andrea Louvarová na konečné 6. místo. Monika Továrnická se probojovala na dělené 9.místo a Barbora Brettlová na dělené 17.místo.

V kategorii juniorů se nejdále dostali Richard Krejčí a František Heřmánek na děleném 9.místě; dále pak Šimon Bárta na děleném 33.místě.

Týmy kadetek i juniorů nastupovaly do eliminací z velmi slušných pozic a oba týmy měly v prvním kole volný postup. Tým kadetek se přes slovinský výběr probojoval do semifinále, kde podlehl Francii a získal tak možnost boje o bronz. Bronzové finále měl náš tým pod kontrolou a nad týmem Izraele získal vítězství a bronzové medaile.

Tým juniorů měl v prvním kole volný postup a následně prohrál s favorizovanou Francií a skončil tak na 6.místě.

 

Závěrečné hodnocení:

Tento závod přinesl všem střelcům velmi dobré výsledky. Zásluhou kadetek jsme také získali bronzovou medaily a to i přes počáteční zdravotní trable Barbory Brettlové.

Tento výjezd byl důležitým krokem při předávání funkce hlavního trenéra mládeže. Jako pozitivní hodnotím fakt, že se výjezdu účastnili i bývala trenérka Hana Majarová, jako vedoucí výjezdu. Dopomohlo to k dobré atmosféře v týmu.

Celkově hodnotím tento výjezd za velmi vydařený jak z pohledu fungování týmu, atmosféře a předvedeným výkonům.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za přípravu svých svěřenců a spolupráci na zajištění výjezdu.

 

 

V Březové nad Svitavou 22.5.2023         

Michal Novotný

hlavní trenér mládeže

 

Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

25.06.2023 (hm)

Mistrovství Evropy dorostu,15.- 20.8.2022 Lilleshall Anglie

Počet účastníků: 297

Počet zemí: 30

 

Vedoucí výjezdu: Hana Majarová

Trenér ČLS: Tereza Brandová

Osobní trenéři: Jan Šípek, Martina Macková

 

Junioři RL: František Heřmánek, Michael Roba

Juniorky RL: Nikola Lettlová

Kadeti RL: Richard Krejčí, Lukáš Fritsch, Šimon Bárta

Kadetky RL: Monika Továrnická, Andrea Louvarová, Barbora Brettlová

 

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=11555

 

Průběh závodu:

Kvalitně zorganizované Mistrovství Evropy bylo pořádáno v krásném prostředí sportovního centra Lilleshall, kde mimo jiné probíhá příprava britské lukostřelecké reprezentace. Pro dopravu z hotelu na střelnici byly pravidelně zajištěny autobusy. Náš hotel byl zhruba 40min od střelnice. Všechny soutěžní dny probíhaly za příjemného počasí bez velkých výkyvů, kromě občasného větru. Tradiční anglické počasí se nám  naštěstí vyhnulo.

Stejně jako v Bukurešti začala kvalifikace kadetskými kategoriemi. Naši reprezentanti nastříleli spíše své průměrné výsledky, a po konci kvalifikce se drželi převážně kolem poloviny startovního pole. Nejlepší umístění v kadetkách měla Andrea Louvarová a to 24. místo s nástřelem 627 bodů a v kadetech Lukáš Fritsch, který se s velmi kvalitním nástřelem 652 bodů umístil na 16.místě. Družstvo kadetů se umístilo na 6.místě a kadetky na 8.místě.

Kvalifikace juniorů byla trochu více ovlivněna větrem. Lepší umístění tentokrát zaznamenal Michael Roba. S nástřelem 632b se umístil na 30.místě. Nikola Lettlová se umístila s nástřelem 595b na 30.místě.

V eliminacích kadetů nám nepřálo štěstí v rozstřelech. Nejdál se dostal Lukáš Fritsch, kterého až ve třetím kole zastavil francouzský soupeř, a to v rozstřelu. Lukášova devítka byla jen o milimetry dál od středu. Šimon Bárta prohrál svůj první souboj také v rozstřelu. Richard Krejčí bohužel prohrál svůj souboj v druhém kole proti střelci ze Slovinska 6:0, který mu tak oplatil porážku z Bukurešti. V kadetkách se nejdál dostala Andrea Louvarová, která po kvalitním výkonu prohrála ve svém druhém souboji proti Španělce. Barbora Brettlová i Monika Továrnická vypadly ve svém prvním souboji.

V kategorii juniorů se do druhého kola prostříleli František Heřmánek a Nikola Lettlová, ale dále se postoupit nepodařilo, Nikola navíc prohrála opět v rozstřelu. Michael Roba prohrál ve svém prvním souboji proti střelci z Francie.

Týmy kadetů i kadetek nastupovaly do eliminací z dobrých pozic, bohužel však oba týmy v prvním kole i přes velmi slušné nástřely vypadly. Nejlepší výkon v týmové soutěži předvedl mix kadetů ve složení Lukáš Fritsch, Andrea Louvarová. Po prvním volném postupu a vítězstvím v druhém kole nad Italy je v cestě za top 4 zastavil mix z Ukrajiny.  

Mix tým juniorů ve složení Michal Roba, Nikola Lettlová, prohrál v první kole proti týmu z Finska.

 

Závěrečné hodnocení:

Ve srovnání s výsledky z prvního dorosteneckého výjezdu byl tento závod méně úspěšný. Startovní pole bylo širší, přijely další týmy, které na evropském poháru chyběly. Snaha o navázání na výsledky z Bukurešti nebo alespoň jejich potvrzení mohlo být pro mnohé reprezentanty limitující. Nicméně stejně jako na prvním výjezdu tak i na ME přistoupili reprezentanti k závodu velmi zodpovědně a soustředěně pracovali na dosažení nejlepšího možného výsledku.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za přípravu svých svěřenců a spolupráci na zajištění výjezdu.

 

V letošním roce jsme absolvovali tři reprezentační výjezdy, jeden z nich byl závod WRT spojený se soustředěním. Na všech třech závodech pracoval celý tým velmi dobře, vládla výborná sportovní atmosféra a střelci byli samozřejmě dobře připraveni svými osobními trenéry. Tým jako takový má potenciál získávat další dobrá umístění, o což se další sezónu pokusí.

 

 

V Prostějově dne 18.9.2022                   

 

Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

19.09.2022 (hm)

Evropský pohár dorostu, 25. - 30.7.2022 Bukurešť Rumunsko

Počet účastníků: 262

Počet zemí: 23

 

Vedoucí výjezdu: Hana Majarová

Trenér ČLS: Tereza Brandová

Osobní trenéři: Jan Šípek, Pavel Lettl

 

Junioři RL: František Heřmánek, Michael Roba

Juniorky RL: Nikola Lettlová, Eliška Koleňáková

Kadeti RL: Richard Krejčí, Lukáš Fritsch, Šimon Bárta, Martin Hámor

Kadetky RL: Monika Továrnická, Andrea Louvarová, Barbora Brettlová

 

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=11481

 

Průběh závodu:

Závod probíhal bez větších problémů. Byl pořádán na stejném místě, kde v minulých letech proběhlo několik evropských pohárů, i z toho důvodu byla organizace v pořádku a bez větších zádrhelů. Tento rok se jako střelnice využil stadion pro ragby. Všechny soutěžní dny probíhaly za extrémně teplého počasí (až 39°), s jen občasnými závany větru.

Kvalifikace začala kadetskými kategoriemi. V kvalifikaci všichni naši reprezentanti nastříleli velice slušné výsledky, srovnatelné s jejich výkony v průběhu roku, zároveň výsledky velice konkurenceschopné na tomto mezinárodním poli. Nejlépe se umístili Richard Krejčí 11. místo, Barbora Brettlová 9. místo a Andrea Louvarová 12. místo, dobré pozice jim zajistily volný postup v prvním kole eliminačních soubojů.

Družstvo kadetů se s nástřelem 1927 bodů umístilo 5té a kadetky s nástřelem 1887 bodů překonali 17 let starý český rekord a umístily se na 3.místě.

V kvaifikační části juniorské soutěže jsme zaznamenali rovněž velmi dobré výsledky. Lepší z našich juniorek, Nikola Lettlová, se umístila na 16.místě s nástřelem 609b. Junioři se stejně jako děvčata umístili blízko u sebe. František na 32 a Michael 34 pozici. Nutno podotknout, že právě v kategorii juniorů byla úroveň výsledků velmi vysoká. V případě Michaela jsme navíc museli řešit závadu na luku, která naštěstí výrazně neovlivnila jeho závod.

V eliminacích kadetů jsme viděli mnoho vydařených soubojů, všechny dívky i chlapci se dostali přes první kolo soubojů. Nejdále se v eliminačních soubojích prostříleli Andrea Louvarová na konečné 5. místo a Richard Krejčí dokonce skvěle vybojoval bronzovou medaili.

V kategorii juniorů se nejdále dostal František Heřmánek, který ve svém druhém souboji porazil britského střelce, prvního z kvalifikace. Vydařil se mu i další souboj, v ¼ však už nestačil na francouzského soupeře a skončil tak na kvalitním 8.místě. Na děleném 9. místě skončila Nikola Letllová. Michael Roba, se bohužel i přes skvěle odstřílený souboj nedostal přes první kolo eliminací, stejně tak nepostoupila Eliška Koleňáková.

Týmy kadetů i kadetek nastupovaly do eliminací z velmi slušných pozic a oba týmy měly v prvním kole volný postup. Tým kadetek bohužel následně prohrál s týmem z Nizozemska na rozstřel. Tým kadetů (Krejčí, Fritsch, Hámor) naopak postoupil přes polský výběr do semifinále, kde podlehl favorizovanému týmu z Francie. Bronzové finále náš tým měl pod kontrolou a nad týmem Itálie získal vítězství a medaile.

 

Závěrečné hodnocení:

Tento závod přinesl všem střelcům velmi dobré výsledky a umístění na vyšších příčkách. Zároveň spoustu nových zkušeností, které jim pomohou v přípravě. Zásluhou kadetů, jsme si navíc odvezli dvě skvělé bronzové medaile.

Celý týden byl náročný zejména kvůli vysokým teplotám nicméně jsme se s tím velmi dobře vypořádali a u nikoho nenastaly zdravotní problémy. Lehké potíže nám přinesla jedna večeře na hotelu, po které měla většina účastníků střevní problémy.

Celkově hodnotím tento výjezd za velmi vydařený jak z pohledu fungování týmu, atmosféře a předvedeným výkonům.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za přípravu svých svěřenců a spolupráci na zajištění výjezdu.

 

V Prostějově dne 5.9.2022                    

 

Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

19.09.2022 (hm)

Zpráva ze soustředění SCM „A“ a závodu Veronica´s cup

3.-8.5.2022 Kamnik, Slovinsko

 

Vedoucí soustředění/výjezdu: Hana Majarová

Trenér: Tereza Brandová, Prokop Filípek

RWU21: Karolína Konečná, Eliška Koleňáková

RMU18: Richard Krejčí, Lukáš Fritsch, Martin Hámor, Šimon Bárta

RWU18: Monika Továrnická, Nikola Svobodná, Barbora Brettlová, Andrea Louvarová

 

Soustředění

Krátké soustředění ve Slovinsku bylo zvoleno jako náhrada za zrušená dvě zimní soustředění v Nymburce. Na dva tréninkové dny navazoval závod WRT Veronica´s Cup, který se nám již v minulosti osvědčil jako první závod pro nové reprezentanty na mezinárodním poli.

Program soustředění byl zaměřen pouze na střelbu, nicméně ne ve velkých objemech šípů, aby byli střelci připraveni zvládnout dvoudenní závod. První den jsme mohli trénovat na střelnici slovinského svazu v Lublani. Tuto střelnici jsme už také v minulosti navštívili. Odpolední trénink jsme zpestřili krátkou procházkou hlavního města Lublani. Druhý den jsme trénovali na závodní střelnici v Kamniku.

Oba dny vládlo krásné slunečné počasí, které se bohužel nepřeneslo do závodních dnů.

 

Závod Veronica´s cup

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=10426

 

Průběh závodu:

Předpověď počasí byla pro tento závod standardní tedy dešťová. Nakonec se ale počasí stabilizovalo a v průběhu kvalifikace vládlo lehce chladné, za to bezvětrné počasí. Z dorosteneckého výběru se nejlépe dařilo Richardovi Krejčímu, který potvrdil letošní výbornou formu. Kvalifikačním výsledkem 666b se umístil na prvním místě. Osobní rekord 636 b. si nastřílel Šimon Bárta. Slušný výsledek nastřílel i junior Michael Roba. Monika Továrnická měla velkou smůlu, když ji v oficiálním tréninku prasklo horní rameno. Díky půjčeným ramenům od slovinských kolegů mohla zdárně odstřílet celý závod.  

V eliminacích došel nejdál Richard, svého přemožitele našel až ve finále. Dalšími dobrými umístěními, vzhledem k počtu závodníků v kategorii, jsou 8.místo Šimona B., 7.místo Nikoly S. a 6.místo Michaela Roby.

Soutěž družstev byla vzhledem k narůstající velikosti závodu v kategorii dorostu zrušena.

Závěrečné hodnocení:

Soustředění i závod probíhali ve velmi dobré atmosféře. Celý tým bez problémů pracoval a snažil se kvalitně připravit na závod. Mladí reprezentanti si zkusili vícedenní tréninkovou a závodní zátěž tak aby se dobře připravili na velké dvě reprezentační akce v létě. Vzhledem k relativně brzkému termínu závodu lze předpokládat, že výkonnost se s postupem sezóny bude zvyšovat a stabilizovat.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci a kolegům trenérům za spolupráci.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

V Prostějově dne 29.5.2022                                                  Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

30.05.2022 (hm)

MS dorostu, 9.8.-15.8.2021 Wroclaw (POL)

 • Počet účastníků: 522
 • Počet zemí: 56
 • Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová
 • Osobní trenéři: Magda Robová, Martina Macková, Vladimír Brada
 • Junioři RL: Michael Roba, Jiří Herák, Jan Pluhař
 • Juniorky KL: Eliška Novotná, Eva Šebestová
 • Kadetky RL: Eliška Koleňáková
 • Kadeti RL: František Heřmánek, Richard Krejčí, Matěj Špinar
 • Juniorky KL: Karolína Celmanová

 

Místo konání letošního MSJ bylo díky pandemii přesunuto z Austrálie do polské Wroclavi. Tato změna byla pro nás velkou výhodou, jelikož náklady na účast v Austráli a v Polsku byly samozřejmě nesrovnatelné. MSJ se tak mohl účastnit větší tým, než jaký bychom mohli podpořit na cestu do Austrálie.

Výsledky:

Kompletní výsledky ze závodu

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=9029 

Průběh závodu:

Závod obecně probíhal bez větších problémů. Byl pořádán na místě, kde v minulých letech proběhlo několik světových pohárů, i z toho důvodu byla organizace kvalitní. Jelikož jsme akreditaci stihli vyřídit v neděli hned po příjezdu, nemuseli jsme absolvovat dlouhou pondělní frontu. Náš hotel byl zhruba 20-30min od střelnice, využívali jsme jak vlastní auta, tak autobusovou dopravu.

Kvalifikace začala juniorskou kategorií. Nejlépe si vedla Eva Šebestová, která nastřílela slušný výsledek 610bodů. Ostatní junioři zaostali za svými lepšími výsledky z letošní sezóny. Kadetskou část programu v první polovina ovlivnila prudká změna počasí a silný vítr, který sebou nesl bouřku. Ta se nám naštěstí vyhnula, a tak mělo počasí vliv jen na pár sad. I tak všichni tři kadeti zvládli nastřílet velmi dobré výsledky a umístili se v družstvech na skvělém 3.místě. V jednotlivcích pak Richard Krejčí obsadil 6.místo, což pro něj znamenalo nasazení přímo do 1/16.

V eliminacích jsme viděli jak nevydařené souboje, tak postupy přes první kolo a těsné souboje končící v mnoha případech rozstřelem. Bohužel ve všech rozstřelech byl soupeř blíže středu. Dle očekávání se nejdále dostal Richard, který díky svému kvalifikačnímu výsledku nastoupil mezi 32 nejlepších. Postoupil dvě kola a až v „osmičce“ narazil na indického soupeře, který mu znemožnil boj o medaile. Konečné sedmé místo je ale v takové konkurenci skvělým úspěchem.

Naděje na medailové souboje držel kadetský tým, který měl svou soutěž na závěr programu. Prvním soupeřem bylo družstvo domácího Polska. Poláci, až čtrnáctí v kvalifikaci, nastoupili odhodlaně a souboj musel rozhodnout rozstřel, který naši kadeti vyhráli. V druhém kole nastoupili proti týmu Itálie. Bohužel tento souboj už se jim nepodařilo vyhrát a umístili se tak na konečném šestém místě. Mezi kadetskými týmy z celého světa je to opět skvělý výsledek. Z ostatních družstev stojí za zmínku souboj kadetského mixu, který svedl vyrovnaný souboj s americkým mixem. Rozstřel však opět hrál do karet soupeře.

Kadetským soubojem pro nás program MS skončil a po obědě se účastníci vydali na cestu domů.

Závěrečné hodnocení:

Tento závod nám přinesl skvělá umístění, zejména zásluhou kadetů, ale i slabší výsledky. Mohli jsme sledovat skvělé výkony ostatních týmů, kdy se sportovní úroveň samotných střelců neustále zvyšuje. Na střelcích je znát kondiční připravenost a sportovní vyzrálost. To jsou další aspekty, které vedle velmi stabilní techniky, ovlivňují samotný výkon. Do dalších sezón máme na čem pracovat a začneme s intenzivní přípravou již brzy. V této sezóně byl náš dorostenecký výběr v téměř novém složení a do další sezóny budeme mít za cíl vybudovat silný, jednotný tým, který se bude dotahovat na ty nejlepší a důstojně reprezentovat českou lukostřelbu.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a osobním trenérům za spolupráci.

 

 

V Prostějově dne 7.9.2021                   

 

 

Hana Majarová

Vedoucí výjezdu

15.08.2021 (DŠ)