Český lukostřelecký svaz

Soutěže

Eliminační pohár olympijských nadějí 2023

Soutěž zařazená do systému Pohárových závodů v terčové lukostřelbě, určená pro dorostenecké kategorie v reflexním luku. Tato soutěž má za cíl zlepšit připravenost zmíněných kategorií na náročné eliminační souboje a přiblížit je dlouhodobému cíli, tedy účasti českých lukostřelců na OH 2024 popř. 2028.

 

Disciplína:                       Terčová lukostřelba

Soutěžní kategorie:         RU18M / RU18W/ RU21M / RU21W

 

Formát soutěže:   

Čtyři soutěžní kola sestávající z kvalifikační sestavy WA720 a eliminací jednotlivců výše uvedených soutěžních kategorií

Finále (pouze eliminační souboje jednotlivců). Do finále budou nominováni nejlepší čtyři z každé soutěžní kategorie, dle pořadí po čtyřech kolech.

 

Pohár olympijských nadějí 2023:

 

Kolo              Termín                              Zabezpečuje

  1.            27. květen 2023                Lukostřelba Kroměříž
  2.            17. červen 2023                LK Litvínov   
  3.            15. červenec 2023             LK CERE
  4.            02. září 2023                    LK Votice

Finále           30. září 2023                     Znojmo

 

Tituly a ceny:            

Vítěz každé kategorie získá titul „Vítěz Poháru olympijských nadějí“.

 

Systém hodnocení:        

Zahajovací úroveň pro eliminační část určuje počet střelců v kvalifikační části. Při větším počtu, něž 16 střelců, budou eliminace začínat úrovní 1/8, (postupuje jen 16 nejlepších v dané soutěžní kategorii). Při menším počtu účastníků může být zahajovací úroveň ¼ popř. 1/2. Pro pořadí v eliminačním poháru bude sledována (v jednotlivých kategoriích samostatně) úspěšnost v eliminačních soubojích, které bylo možno absolvovat. Tedy procentní poměr vyhraných eliminačních soubojů vůči celkovému počtu soubojů, které bylo možno absolvovat.

 

Příklad: Při postupu 16 střelců, pokud střelec vypadne v prvním kole eliminací, potom jeho úspěšnost činí 0%, pokud vypadne ve druhém kole, jeho úspěšnost je 25%, čtvrté místo má úspěšnost 50%, druhé a třetí místo 75%, pokud vyhraje všechny eliminace, obdrží úspěšnost 100%. Neúčast na daném kole poháru je hodnocena úspěšností 0%. Celkové pořadí v poháru určuje průměr úspěšnosti každého střelce.

 

Při shodě průměrů bude na vyšší pozici v celkovém pořadí hodnocen střelec s vyšším součtem setových bodů z prohraných soubojů. Při shodě průměrů i počtu setových bodů na postupových příčkách pro finále bude na vyšší pozici hodnocen střelec s větším součtem kvalifikačních nástřelů ze všech čtyř kol poháru.

01.11.2021 (mz)