Český lukostřelecký svaz

Trenéři

Seminář sportovní psychologie 13.1.2024

Komise TMK připravila tradiční seminář tentokrát nejen pro trenéry lukostřelby. Vzhledem k tématu se jej mohou zúčastnit také sportovci nebo i rodiče.

 

Psychologická příprava je jednou z hlavních složek sportovní přípravy a v lukostřeleckém sportu je obzvlášť důležitá. Netýká se však pouze přípravy samotného sportovce, význam má i pro trenéry, kteří v rámci své práce komunikují nejen se svými svěřenci ale i s jejich rodiči. Nároky na komunikační složku, na odborný seberozvoj a časovou náročnost trenérské práce mohou přispět k pocitu vyhoření. Proto i tzv psychohygiena trenéra je pro zachování jeho dlouhodobé motivace důležitá. O tom všem na semináři uslyšíme.

 

Termín a místo

sobota 13.1.2024

Sportovní Centrum Nymburk

 

Přednášející

Oba přednášející jsou velmi zkušení odborníci na poli sportovní psychologie. Spolupracují jak se sportovci z různých odvětví a disciplín, tak s trenéry i rodiči.

  • Peter Kuračka SVK – sportovní psycholog, spolupracuje mimo jiné s úspěšnými lukostřeleckými reprezentanty Jozefem Bošanským nebo Marcelem Pavlíkem (https://www.sportovypsycholog.sk/)
  • Veronika Baláková – sportovní psycholožka, místopředsedkyně Asociace psychologů sportu ČR (https://www.sportpsychology.cz/

 

Program

09:00 – 10:00          Prezence účastníků

10:00 – 12:00          Sportovní psychologie v lukostřelbě (Peter Kuračka)

12:00 – 13:00          Obědová pauza

13:00 – 16:00         Vztah trenéra ke svěřenci, rodičům a sobě samému z pohledu  sportovní psychologie (Veronika Baláková)

16:30 – 18:00          Diskuzní panel s přednášejícími

 

Cena a platba

Cena semináře: 1200 Kč (+ oběd 195 Kč)

Cena pro účastníky ze Slovenska: 50 EUR (+ oběd 10 EUR)

 

Úhrada účastnického poplatku proběhne formou platby na fakturu vystavenou na oddíl (jedna faktura za všechny účastníky daného oddílu) nebo v hotovosti na místě při prezenci.

 

Přihlášky

Pomocí tohoto online formuláře. Termín přihlášek 31.12.2023.

 

28.11.2023 (DŠ)