Český lukostřelecký svaz

Mládež

Připravované akce Akademické lukostřelby v roce 2017

V roce 2017 se uskuteční 16. ročník Českých Akademických her, který bude hostit České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU). 

 

Akademičtí lukostřelci se v roce 2017 zúčastní 29. Letní univerziády v terčové lukostřelbě konané v Taipei, Číně v termínu 20. - 24. 8. 2017. Nominace je uvedena v příloze této zprávy.

 

 

 

 

22.02.2017
Přílohy

6. Akademické MČR v halové lukostřelbě 2017

Dnes se ve Sportovní hale Pod Juliskou v pražských Dejvicích konalo 6. Akademické mistrovství České republiky v halové lukostřelbě. Pořadatelem akce byl ÚTVS ČVUT v Praze. Celého závodu se zúčastnilo 35 lukostřelců a výsledky jsou následující.

 

Akademickým mistrem České republiky v halové lukostřelbě v kategorii muži reflexní luk se stal Vít Vejražka, druhé místo vybojoval Karel Pejčoch a třetí pozici obsadil Tadeáš Kalvas. 

 

Akademickou mistryní České republiky v halové lukostřelbě v kategorii ženy reflexní luk se stala Jindřiška Vaněčková, druhé místo obsadila Jana Cimická a třetí pozici vybojovala Eliška Koťátková. 

 

Akademickým mistrem Čerské republiky v halové lukostřelbě v kategorii muži kladkový luk se stal Martin Vaněk, druhé místo patří Filipu Reitmeierovi a třetí pozici získal Petr Šuhájek.

 

V kategorii ženy kladkový luk soutěžily pouze dvě závodnice. Zuzana Štětinová obsadila první místo s nástřelem 495 bodů, druhá skončila Anna Plachá.

 

V soutěži družstev se Akademickým mistrem České republiky v kategorii reflexní luk stalo družstvo ČVUT "A" ve složení Tomáš Beneš a Jan Žegklitz, druhou pozici vystřílelo družstvo ZČU "A" ve složení Jana Cimická a Tadeáš Kalvas a třetí místo patří družstvu UK "A" ve složení Jindřiška Vaněčková a Vít Vejražka. 

 

Podrobné výsledky naleznete zde: https://frontend.rcherz.com/competitions/detail/7406/6_Akademicke_mistrovstvi_Ceske_republiky

 

Všem účastníkum blahopřejeme a pořadateli děkujeme za organizaci této výjimečné lukostřelecké události.

17.02.2017