Český lukostřelecký svaz

Soutěže

Eliminační pohár olympijských nadějí 2024

Soutěž zařazená do systému Pohárových závodů v terčové lukostřelbě, určená pro kategorie U18 a U21 v reflexním luku. Tato soutěž má za cíl zlepšit připravenost zmíněných kategorií na náročné eliminační souboje a přiblížit je dlouhodobému cíli, tedy účasti českých lukostřelců na OH 2024 popř. 2028.

 

Disciplína:                       Terčová lukostřelba

Soutěžní kategorie:         RU18M / RU18W/ RU21M / RU21W

 

Formát soutěže:   

Čtyři soutěžní kola sestávající z kvalifikační sestavy WA720 a eliminací jednotlivců výše uvedených soutěžních kategorií

Finále (pouze eliminační souboje jednotlivců). Do finále budou nominováni nejlepší čtyři z každé soutěžní kategorie, dle pořadí po čtyřech kolech.

 

Pohár olympijských nadějí 2024:

 

Kolo              Termín                              Zabezpečuje

  1.            11. květen 2024                Lukostřelba Kroměříž
  2.            15. červen 2024                
  3.            03. srpen 2024 
  4.            31. srpen 2024                  LK ESKA Cheb

Finále           21. září 2024               

 

Tituly a ceny:            

Vítěz každé kategorie získá titul „Vítěz Poháru olympijských nadějí“.

 

Systém hodnocení:        

Zahajovací úroveň pro eliminační část určuje počet střelců v kvalifikační části. Při účasti minimálně 13 střelců budou eliminace zahájeny na úrovni 1/8. Při nižší účasti budou eliminace zahájeny na úrovni 1/4. V případě účasti nižší než 6, budou eliminace zahájeny na úrovni 1/2.

Pro pořadí v eliminačním poháru bude v tabulce bodově hodnoceno konečné umístění v eliminacích. Všichni střelci, kteří na konkrétním kole postoupí do eliminační části, absolvují stejný počet eliminačních soubojů. Konkrétní umístění v eliminacích si na základě vítězství či proher zajistí po vzoru soutěží ligových družstev v terčové lukostřelbě. Za každého poraženého soupeře v daném kole soutěže obdrží střelec jeden bod do celkové tabulky.

 

Příklad: Při postupu 16 střelců, pokud střelec vypadne v prvním kole eliminací, potom se přesouvá do nového pavouka, kde bude bojovat o umístění na 9. až 16. místě. Postupně se v pavoukovi probojuje na konkrétní umístění v daném kole soutěže a podle umístění obdrží body do celkové tabulky.

 

Při shodě bodů bude na vyšší pozici v celkovém pořadí hodnocen střelec s vyšším součtem setových bodů z prohraných soubojů. Při shodě bodů i počtu setových bodů na postupových příčkách pro finále bude na vyšší pozici hodnocen střelec s větším součtem kvalifikačních nástřelů ze všech čtyř kol poháru.

Do finálového kola postupují v každé kategorii střelci na prvních čtyřech místech tabulky po všech čtyřech kolech. V případě odmítnutí účasti na finálovém kole, je do finále nominován další v pořadí z celkové tabulky.

01.11.2021 (mz)