Český lukostřelecký svaz

Soutěže

Eliminační pohár olympijských nadějí 2024

Soutěž zařazená do systému Pohárových závodů v terčové lukostřelbě, určená pro kategorie U18 a U21 v reflexním luku. Tato soutěž má za cíl zlepšit připravenost zmíněných kategorií na náročné eliminační souboje a přiblížit je dlouhodobému cíli, tedy účasti českých lukostřelců na OH 2024 popř. 2028.

 

Disciplína:                       Terčová lukostřelba

Soutěžní kategorie:         RU18M / RU18W/ RU21M / RU21W

 

Formát soutěže:   

Čtyři soutěžní kola sestávající z kvalifikační sestavy WA720 a eliminací jednotlivců výše uvedených soutěžních kategorií

Finále (pouze eliminační souboje jednotlivců). Do finále budou nominováni nejlepší čtyři z každé soutěžní kategorie, dle pořadí po čtyřech kolech.

 

Pohár olympijských nadějí 2024:

 

Kolo              Termín                              Zabezpečuje

  1.            11. květen 2024                Lukostřelba Kroměříž
  2.            15. červen 2024                SK Start Praha
  3.            04. srpen 2024                  LK ARCUS Plzeň
  4.            31. srpen 2024                  LK ESKA Cheb

Finále           07. září 2024                      Pelhřimov

 

Tituly a ceny:            

Vítěz každé kategorie získá titul „Vítěz Poháru olympijských nadějí“.

 

Systém hodnocení:        

Zahajovací úroveň pro eliminační část určuje počet střelců v kvalifikační části. Při účasti minimálně 13 střelců budou eliminace zahájeny na úrovni 1/8. Při nižší účasti budou eliminace zahájeny na úrovni 1/4. V případě účasti nižší než 6, budou eliminace zahájeny na úrovni 1/2.

Pro pořadí v eliminačním poháru bude v tabulce bodově hodnoceno konečné umístění v eliminacích. Všichni střelci, kteří na konkrétním kole postoupí do eliminační části, absolvují stejný počet eliminačních soubojů. Konkrétní umístění v eliminacích si na základě vítězství či proher zajistí po vzoru soutěží ligových družstev v terčové lukostřelbě. Za každého poraženého soupeře v daném kole soutěže obdrží střelec jeden bod do celkové tabulky.

 

Příklad: Při postupu 16 střelců, pokud střelec vypadne v prvním kole eliminací, potom se přesouvá do nového pavouka, kde bude bojovat o umístění na 9. až 16. místě. Postupně se v pavoukovi probojuje na konkrétní umístění v daném kole soutěže a podle umístění obdrží body do celkové tabulky.

 

Při shodě bodů bude na vyšší pozici v celkovém pořadí hodnocen střelec s vyšším součtem setových bodů z prohraných soubojů. Při shodě bodů i počtu setových bodů na postupových příčkách pro finále bude na vyšší pozici hodnocen střelec s větším součtem kvalifikačních nástřelů ze všech čtyř kol poháru.

Do finálového kola postupují v každé kategorii střelci na prvních čtyřech místech tabulky po všech čtyřech kolech. V případě odmítnutí účasti na finálovém kole, je do finále nominován další v pořadí z celkové tabulky.

01.11.2021 (mz)