Český lukostřelecký svaz

Začni s lukostřelbou

Lukostřelecké začátky

Lukostřelba patří k celosvětově rozšířeným spotům. Je to vhodný sport pro všechny věkové skupiny. Lukostřelba se pro Vás může stát rekreačním či vrcholovým sportem. Lukostřelba je návyková. Stačí jeden výstřel a se stane součástí Vašeho života navždy. 

 

Zatímco vrcholoví sportovci střílející na Olympijských hrách mohout trávit hodiny každodenním tréninkem, není potřeba lukostřelbě věnovat tolik času, pokud vaše cíle nejsou tak vznešené. Lukostřelci tvoří jedinečnou komunitu, po absolvování několika lukostřeleckých lekcí je každý schopen trefit střed terče. Pokročilejší lukostřelecká technika však může zabrat i delší období intezivního tréninku než si ji lukostřelec dokonale osvojí. 

 

Při lukostřeleckých trénicích je vhodné myslet na bezpečnost váši i okolí. V České republice existuje mnoho lukostřeleckých klubů s profesionálními trenéry, kteří Vám ochotně pomohou s prvními lukostřeleckýmu kroky. 

 

Lukostřelbě se po celém světě věnuje kolem milionu lukostřelců. Máte důvod se k nám nepřipojit? 

 

  • Najděte si místo pro střílení

 

Nejlepším způsobem, jak začít s lukostřelbou je najít klub se zkušenými trenéry a instruktory. Získání základních informací o lukostřelbě nestojí moc peněz a lukostřelečtí začátečníci se pod správným vedeným velmi rychle zlepšují. Stejně jako v každém jiném sportu, je nejlepší se naučit správnou lukostřeleckou techniku od samého začátku! Doporučujeme zvolit klub, který má trenéry vyškolené Českým lukostřeleckým svazem. 

 

  • Vyberte si lukostřelecké vybavení

 

Po absolvování několika lekcí bude trenér nebo instruktor schopen vám poradit s výběrem vlastního lukostřeleckého vybavení. Na začátku je lepší používat zapůjčené klubové vybavení a počkat než se vaše technika ustálí. Vaše preference ohledně požadovaného luku - jeho síly, délky nebo typu luku se mohou během prvních několika lukostřeleckých lekcí měnit. 

 

  • Začněte závodit

Pravděpodobně bude nějaký čas trvat než budete dostatečně spokojeni se svým střílením a rozhodnete se závodit. 

 

Úrovně lukostřeleckých soutěží se velmi liší od závodů a klubových soutěží vhodných pro začínající lučištníky až po mezinárodní akce, na kterých mohou startovat pouze členové národních týmů. 

 

V klubech vám lukostřelci velmi rádi poradí, jaké závody jsou pro vás nejvhodnější. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.10.2017