Český lukostřelecký svaz

Začni s lukostřelbou

Proč je lukostřelba správný sport pro Vás?

Spousta zábavy, společné zážitky, radost z trefeného šípu do středu terče pro děti i dospělé lukostřelce. Lukostřelba nabízí víc, než se na první pohled může zdát. V případě začínajících lukostřelců je lukostřelba navíc levnou záležitostí. Většina lukostřeleckých klubů vybavení začátečníkům půjčuje, takže vstupní investice obvykle jsou pouze do chráničů, šípů a samotných tréninkových lekcí. Luk tedy můžete pořídit až v momentě, kdy jste si jistí, že se jí chcete opravdu dlouhodobě věnovat. 

 

Lukostřelba dětem i dospělým prospívá nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Děti i dospělí se naučí soustředit sami na sebe, vnímat svůj pohyb, rozvíjet stabilitu vlastního těla a odměna v podobě trefeného šípu do středu terče z nejrůznějších vzdáleností je k nezaplacení. 

 

Trenéři kladou důraz na pestrost lukostřeleckých tréninků, které vedou k celkovému rozvoji lukostřelce. O začínající lukostřelce se budou starat kvalifikovaní trenéři, kteří během tréninků vyuižívají nejmodernější metodiku. O děti i dospělé je tak v průběhu lukostřeleckého rozvoje velmi dobře postaráno. 

 

Pokud si zvolíte lukostřelbu jako sport číslo jedna, budete mít zajištěný komplexní rozvoj osobnosti, jak po stránce psychické, tak fyzické. 

 

Lukostřelci se naučí nést zodpovědnost sámi za sebe, respektovat pravidla a lukostřelecké závody v nich podnítí soutěživost a snahu překonávat nejen sám sebe. 

 

 

 

 

20.10.2017