Český lukostřelecký svaz

Evropský pohár mládeže 2.kolo 15.-21.7.2019 Bukurešť, Rumunsko

Počet účastníků: 251 

Počet zemí: 25 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Tereza Brandová 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Jiří Herák, Matěj Jech 

Juniorky RL: Klára Grapová 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky RL: Aneta Venhudová, Eliška Novotná, Nikola Lettlová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Druhé kolo letošního evropského poháru mládeže nás zavedlo do Bukurešti. Střílelo se na stejném místě jako při dubnovém evropském poháru dospělých, tentokrát za výrazně lepšího počasí. Celý týden byl typicky letní, slunce, vysoké teploty a téměř bezvětří. Závod byl velmi dobře zorganizován, doprava fungovala, časový harmonogram byl dodržován atd. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=4808 

 

Průběh závodu: 

Po prvním kole poháru ve Slovinsku jsme v Bukurešti samozřejmě očekávali vyšší kvalifikační výsledky, počasí bylo tentokrát znatelně lepší. Kvalifikace dopadla ve většině případů dobře, Jirka a Karolína si nastříleli osobní rekordy, junioři dokonce nastříleli český týmový rekord. U Jirky je to obzvlášť cenný výsledek, protože jej nastřílel s půjčenými rameny od norského lukostřelce, kdy mu před oficiálním tréninkem prasklo spodní rameno. Dařilo se i Nikole, která nastřílela svůj letošní nejlepší výsledek. V eliminacích se pak podařilo postoupit pouze kadetkám Nikole a Elišce a v kladkovém luku Karolíně. Nikola dokonce v dalším kole porazila výše nasazenou ruskou střelkyni 6:4 ale protože v bodovačce nevyplnily total score, byly obě závodnice diskvalifikovány. Nikola tedy do dalšího kola bohužel nenastoupila. Byla to tvrdá lekce, nicméně zkušenost po všechny, aby důkladněji hlídali vyplňování bodovaček. Junioři RL měli své souboje velmi dobře „rozehrané“ bohužel se však ani jednomu nepodařilo přes první kolo postoupit. Ani Martina nenavázala na své dobré výkony z eliminací v předešlých závodech. Na závěr závodu proběhla soutěž družstev, která se našim třem týmům příliš nevydařila. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Druhé kolo Youth Cupu nevyšlo našemu týmu dle představ. Není to tím, že by výsledky v kvalifikaci nebo v eliminacích byly tak špatné. Náš juniorský a kadetský tým má předpoklady pro lepší výsledky a s tím je spojeno větší očekávání od jednotlivých střelců a jejich konečného umístění. Nyní je před námi měsíc na přípravu na MS, které se koná na konci srpna v Madridu, kde se o lepší umístění jako tým popereme. Pozitivní tečkou na závěr závodu bylo vyhodnocení obou kol letošního evropského poháru, kde se po sečtení kvalifikačních výsledků umístila na třetím místě Martina Zikmundová v kategorii juniorky kladkový luk. Potvrzuje to Martininu vyrovnanou a úspěšnou sezónu. 

Všem děkuji za příkladné reprezentování české lukostřelby a za přátelskou a pozitivní atmosféru během celého týdne. Náš tým pracoval velmi dobře a udržel si pozitivní náladu a odhodlání i v momentech, kdy se ne tolik dařilo. Děkuji i Tereze Brandové, která skvěle doplnila náš tým na pozici trenéra a také maséra. Velké díky patří Sanderu Rothovi z Norska, který ukázal pravý smysl výrazu „sportsmanship“. 

 

V Prostějově dne 21.7.2019 

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu 

13.08.2019 (tk)

Evropský pohár mládeže 13.5.-19.5.2019 Čatež, Slovinsko

Počet účastníků: 191 

Počet zemí: 24 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Martin Zahradník 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Jiří Herák 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky RL: Aneta Venhudová, Eliška Novotná, Nikola Lettlová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová, Karolína Celmanová 

 

Letošním prvním juniorským reprezentačním výjezdem byl Evropský pohár mládeže ve slovinské Čateži. Stejně jako přípravný závod v Kamniku, tak i tento závod provázelo velmi deštivé a studené počasí. Bohužel fotbalové hřiště, na kterém se střílelo, kvantum vody nebylo schopno pohltit, takže například z tréninkové střelnice se stal bazén s bahnem. Slovinsko nám letos co se počasí týče nepřálo. Nedá se to naštěstí říci i o výsledcích. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=4796 

 

Průběh závodu: 

Pro některé nováčky v týmu to byl první velký mezinárodní závod. Hlavním cílem pro ně bylo zejména získání zkušeností a aklimatizace na podmínky velkého závodu tak, aby z toho mohli čerpat při dalších mezinárodních výjezdech. Zkušenější v týmu měli samozřejmě výsledková očekávání vyšší. Výsledky v kvalifikaci zhruba odpovídaly aktuální úrovni samotných střelců v počátku této sezóny. Navíc byly ovlivněny opravdu špatným počasím, a to zejména při kvalifikaci kadetek. Výraznějším výsledkem byl další osobní rekord a posunutí hranice českého rekordu Martiny Zikmundové na 681b. S tímto výsledkem se umístila na prvním místě v kvalifikaci. 

V eliminacích se nejlépe dařilo postupovat Davidovi, který vyhrál dva ze tří soubojů a skončil na pěkném 9.místě. Martina své první kolo vyhrála, v semifinále však výhru nezopakovala a v bronzovém finále nakonec podlehla estonské střelkyni. I tak je 4.místo pro Martinu úspěchem. Po soutěži jednotlivců jsme měli ve hře juniorské družstvo mužů a kadetské družstvo žen. Kadetky nastoupily s favorizovanými Ruskami, kdy formu z tréninku nedokázaly přenést do závodu. Nicméně to pro ně byla důležitá zkušenost, protože musely řešit i problém s nedostatkem času na vystřelení posledního šípu v sadě. To nejlepší však přišlo na sám závěr, junioři předvedli naprosto suverénní jízdu, kterou až ukončili Slovinci na finálové střelnici. Zisk stříbrné medaile je ale i tak velkým úspěchem. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Náš mládežnický tým má dle mého názoru potenciál střílet dobré výsledky. Na juniorech je už znát zkušenost vypořádat se s tlakem většího závodu a pevně doufám, že na svůj výkon ze soutěže družstev budou i nadále navazovat a získávat jistotu. To samé platí o Martině Z. Kadetky měly možnost se „rozkoukat“ na velkém závodě a na příští Youth Cup budou zase lépe připraveny. Všichni se snažili, více či méně úspěšně, vypořádat s nepříznivými povětrnostními podmínkami. I to je věc, na které je třeba pracovat, a to být dostatečně připraven a vybaven na všechny varianty počasí. 

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a také bych chtěla poděkovat Martinovi Zahradníkovi, který se nejen jako řidič, ale zejména jako trenér, na svém prvním výjezdu osvědčil a byl mi velmi nápomocný. Děkuji taktéž rodičům Lettlovým a Celmanovým, kteří nám pomohli s dopravou týmu. 

 

V Prostějově dne 1.6.2019 

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu 

13.08.2019 (tk)

Mistrovství Evropy juniorů a kadetů 26.6.- 1.7.2018 Patras, Řecko

Počet účastníků: 351 

Počet zemí: 40 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Zdeněk Horáček 

Osobní trenér: Helena Bauerová 

Junioři RL: David Vítovec, Josef Křesala, Matěj Jech 

Juniorky RL: Grapová Klára 

Kadeti RL: Jiří Herák, Jakub Bešta, Dominik Petr Orel 

Juniorky KL: Martina Zikmundová 

Kadetky KL: Petra Zikmundová 

 

Na letošní ME odcestovala početná výprava, jejímž cílem bylo umístění na vyšších příčkách startovního pole a také kvalifikace na YOG 2018 (Olympijské hry mládeže). Tato kvalifikace se týkala pouze kadetů RL. Patras je historické město, nicméně nijak zajímavé. Bohužel náš hotel patřil k těm horším, co jsme za poslední dobu zažili. Cesta na střelnici trvala cca 25min jízdy autobusem, finálovou střelnici umístěnou v přístavu, jsme mohli sledovat z oken. Počasí bylo proměnlivé, slunce střídal déšť. Průběh závodu byl bez větších zádrhelů, organizátor připravil kvalitní mistrovství. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://ianseo.net/Details.php?toId=3146 

 

Hodnocení závodu: 

V kvalifikaci se nejlépe dařilo Davidovi, který si nastřílel letošní nejlepší výsledek. Taktéž Jiří si při své reprezentační premiéře vedl velmi dobře. Hned po kvalifikaci měli své souboje junioři a kadeti. Matěj své první kolo zvládl, stejně tak Jakub, Dominik bohužel souboj prohrál. Kadety čekalo ještě kolo druhé, do kterého se zapojil i Jiří. Ten svůj souboj vyhrál, Jakub bohužel vypadl. Další den byl ryze eliminační. Dopoledne patřilo jednotlivcům, odpoledne družstvům. Nejdále se v juniorech dostal Josef, obsadil konečné 17.místo. Stejnou příčku obsadil Jiří v kadetech. Oba postoupili přes dvě eliminační kola. Družstvo juniorů a družstvo kadetů obsadilo shodně 9.příčku, nicméně kadeti se k tomu museli dopracovat o jeden eliminační souboj navíc. 

V kvalifikaci na YOG nejdále postoupil Jiří s Jakubem, obsadili však až 17.místo přičemž pro YOG se rozdělovala pouze 3.místa. Český lukostřelecký svaz Komise reprezentace

 

Závěrečné hodnocení: 

Na letošním ME jsme zůstali za očekáváním zejména v soutěži družstev juniorů, kde jsme měli ambice na lepší umístění. Stejně tak mohla být některá umístění jednotlivců lepší vzhledem k jejich schopnostem. Na druhou stranu nováčci v týmu obstáli velmi dobře. Celkově můžeme výjezd hodnotit pozitivně, naši reprezentanti mají potenciál střílet dobré výsledky a být konkurence schopní se zahraničními střelci. Nyní je důležité jednotlivá vystoupení zhodnotit a pokračovat v tréninkovém úsilí. V letošním roce je dalším vrcholem Mistrovství ČR, pak začne příprava na další sezónu. 

 

V Prostějově dne 2.8.2018 

Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu 

08.11.2018 (tk)

Zpráva ze závodu 2.kolo Youth Cup 9.-14.7.2017 Poreč, Chorvatsko

Počet účastníků: 314 

Počet zemí: 33 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Zdeněk Horáček, Jan Šípek 

Osobní trenér: Helena Bauerová 

 

Junioři RL: Vojtěch Chochola, David Vítovec, Aleš Změlík, Matěj Jech 

Juniorky RL: Marie Horáčková, Barbora Kramperová 

Kadeti RL: Josef Křesala 

Kadetky RL: Klára Grapová, Zuzana Škarková 

Kadetky KL: Martina Zikmundová 

 

Průběh závodu: 

I druhé kolo Youth Cupu bylo pro účastníky dobře připraveno. Během celého týdne jsme nezaznamenali žádné problémy, časové průtahy apod. Oficiální hotely byly blízko střelnice, nicméně i tak jsme využívali autobusovou dopravu nebo vlastní auta. Po celou dobu závodu panovalo velmi teplé slunečné počasí. Teploty se pohybovali nad 30stupni Celsia. 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu http://www.ianseo.net/Details.php?toId=2030 

 

Závod byl termínově umístěn do poloviny venkovní sezóny, takže jsme oproti prvnímu kolu očekávali nárůst výkonnosti jak u našich, tak u zahraničních střelců. Navíc do Poreče přijely další týmy, které v Řecku chyběly. V nabité konkurenci však naši mladí lukostřelci obstáli. Většina zaznamenala výkonností nárůst nebo si alespoň výkonnost udržela na své stávající úrovni. 

V kvalifikaci se nejlépe dařilo juniorce M.Horáčkové a kadetce K.Grapové, které se shodně umístily na 8.místě, což jim zajistilo přímý postup mezi 32 závodnic. Velmi dobrý výkon podal také junior David Vítovec, který tak na mezinárodní scéně potvrdil svou narůstající výkonnost. 

 

V eliminacích jednotlivců jsme zaznamenali několik postupů, nicméně mezi nejlepších 8 se nepodařilo nikomu dostat. 

Opět se výrazně dařilo v soutěži mix týmů, tentokrát mezi juniory. Maruška s Davidem se svými dobrými kvalifikačními výsledky zařadili na 6.místo. V eliminačních soubojích svou střeleckou kvalitu proměnili v postup do bronzového finále. 

V prvním kole vyřadili dánský tým 5:3 a kole druhém porazili Turky až v samotném rozstřelu. V semifinále je čekal italský tým, druhý v kvalifikaci. Italové souboj vyhráli a poslali naši dvojici do bronzového finále. Naši junioři nastoupili proti ruskému týmu a vyrovnaný souboj musel opět rozhodnou rozstřel. Maruščino X na závěr si budeme dlouho pamatovat. Po stříbrné medaili našich kadetů si odváží medaili i junioři, tentokrát bronzovou. 

 

Posledním želízkem v ohni byl náš juniorský tým, který se z 12. kvalifikačního místa posunul na konečné 7.místo, díky výhře nad Bělorusy v prvním kole. 

 

Závěrečné hodnocení: 

Naši reprezentanti navázali na povedené první kolo letošního Youth Cupu a v konkurenci mladých Evropanů zaznamenali dobré výsledky a získali potřebné zkušenosti do dalších závodů. Třešničkou na dortu je samozřejmě další medaile. Jejich narůstající výkonnost, medailové úspěchy a práce celého týmu neušla pozornosti jak kolegů trenérů z ostatních týmů tak zástupcům WAE, kteří nám k úspěchům gratulovali. Každoročně zástupci juniorské sekce WAE vyhlašují tým, který zaznamenal největší progres ve výkonnosti, a i když tuto cenu letos získal estonský tým, byli jsme dle funkcionářů WAE právě my jejich velkým konkurentem. To je pro náš celý tým velké zadostiučinění a zároveň obrovská motivace pro další tvrdou práci, která k těmto úspěchům neodmyslitelně patří. 

Poděkování patří celému týmu za příkladnou reprezentaci české lukostřelby a taktéž sekretariátu svazu za spolupráci při zajištění výjezdu.

 

V Prostějově dne 29.7.2017 

 

Hana Majarová 

Vedoucí výjezdu

28.10.2017 (tk)

Zpráva z 1. kola Youth Cupu v 15. - 23. 4. 2017 Marathon, Řecko

Počet účastníků: 229 

Počet zemí: 29 

 

 

Vedoucí výjezdu, trenér: Hana Majarová 

Trenér: Zdeněk Horáček 

Junioři RL: Vojtěch Chochola, David Vítovec 

Juniorky RL: Marie Horáčková 

Kadeti RL: Josef Křesala 

Kadetky RL: Klára Grapová, Zuzana Škarková 

Kadetky KL: Martina Zikmundová 

 

 

Průběh závodu: 

Závod byl pořadateli velmi dobře připraven. Během celého týdne jsme nezaznamenali žádné problémy, časové průtahy apod. Ubytování bylo kvalitní a zejména strava byla na nadstandartní úrovni. V příštím roce je ve stejném místě pořádáno ME juniorů a kadetů, takže lze očekávat stejně kvalitní zajištění závodu. 

Po celou dobu závodu panovalo proměnlivé počasí. Slunce už sice mělo sílu nicméně když se zatáhlo teplota se velmi rychle propadla. Také po celou dobu foukal vítr, který v některých částech programu sílil a závodníkům stěžoval výkon. 

 

 

Výsledky: 

Kompletní výsledky ze závodu 

http://www.ianseo.net/Details.php?toId=2020 

Termín závodu byl stanoven hned na začátek sezóny s čímž souviselo nastavení výkonnostních cílů. Pro všechny to byl první závod sezóny, pro některé dokonce reprezentační premiéra. Výsledky v kvalifikaci odpovídaly v průměru tomu, co jsme si před závodem předeslali. Vyzdvihnout můžeme výkon Martiny Zikmundové, která nastřílela nový český rekord 650b. 

V eliminacích se nejlépe dařilo Zuzaně Škarkové, která zaznamenala dvě vítězství, kdy v druhém kole 1/16 porazila francouzsku Touraine-Helias (4. kval. místo) 6:4. 

Dařilo se také v soutěži mix týmů. Juniorský mix ve složení Marie Horáčková a Vojtěch Chochola obsadil v kvalifikaci 4.místo. V eliminacích pak v prvním kole porazili bulharský mix 6:0. V ¼ nastoupili s německým týmem, se kterým prohráli až na rozstřel. Celkově obsadili 5.místo. 

Ještě lépe se dařilo kadetskému mixu ve složení Klára Grapová a Josef Křesala. V kvalifikace obsadili až 12.místo takže je v eliminační části čekali silní soupeři. V prvním kole vyřadili italský tým (5.kval. místo) 5:3, v druhém kole v rozstřelu vyřadili moldavský tým (4.kval.místo) 5:4. V semifinále je čekal nejtěžší soupeř, francouzský tým, první v kvalifikaci. I s tím si naši poradili a překvapené soupeře poslali do bronzového finále v poměru 6:2. Souboj o zlato se střílel na připravené finálové střelnici. Naši kadeti nastoupili proti německému týmu, který finále zvládl lépe a získal zlatou medaili. Kláře a Pepovi však patří velké uznání za výkony, které celý soutěžní den předváděli. 

 

 

Závěrečné hodnocení: 

Z hlediska dosažených výkonů hodnotíme výjezd jako velmi úspěšný. Celý tým fungoval velice dobře a po celou dobu vládla příjemný atmosféra. Pro všechny bylo zážitkem medailové tažení našich kadetů, které nám ukázalo, že jsme v dorostenecké kategorii konkurenceschopní. Větrné počasí bylo ideální pro trénink střelby ve větru, a naši střelci se s tím velmi dobře vypořádali. 

Na druhém kolo Youth Cupu v chorvatské Poreči očekáváme větší účast a narůstající formu ostatních týmů, takže cílem pro nadcházející období je intenzivní tréninkové nasazení tak abychom navázali na tento první výjezd. 

Poděkování patří celému týmu za příkladnou reprezentaci české lukostřelby a taktéž sekretariátu svazu za spolupráci při zajištění výjezdu. 

 

V Prostějově dne 5.5.2017

 

Hana Majarová 

vedoucí výjezdu

15.05.2017 (tk)

Zpráva ze soustředění SCM 15. - 19. února 2017, Nymburk

Místo konání: SC Nymburk 

Termín akce: 15.-19.2.2017 

Vedoucí akce: Hana Majarová, Jan Šípek 

 

Účastníci: 

Aleš Změlík, Vojtěch Chochola, David Vítovec, Matěj Jech, Michal Hlahůlek, David Jaroch, Marie Horáčková, Barbora Kramperová, Josef Křesala, Klára Grapová, Zuzana Škarková, Martina Zikmundová 

 

Program soustředění: 

Každý den začínal rozcvičkou, která se zaměřuje na kompenzační a rehabilitační cviky. Tréninky pak byly rozděleny na střelbu v tělocvičně na 18m a střelbu z oken na 60m a 70m. Rozdělení do skupin proběhlo na základě konzultace střelců a jejich osobních trenérů. Do tréninků byly zakomponovány i eliminační souboje jednotlivců a družstev. Každý den probíhal hodinový kondiční trénink, do kterého byly zařazeny hry, posilovací cviky nebo běh. 

 

Středa 15.2.2017 

Po příjezdu všech účastníků proběhlo zahájení, kdy se všichni seznámili s aktualizovaným programem soustředění a s cíli pro toto setkání. 

 

Čtvrtek 16.2.2017 

Ve čtvrtek proběhlo rozdělení do skupin a první část tréninků. I vzhledem k příznivému počasí jsme využívali oken v atletickém tunelu pro střelbu dlouhých tratí.

 

Pátek 17.2.2017 

Další dny probíhaly ve stejném režimu. V pátek program obohatila návštěva našeho nejúspěšnějšího paralympijského lukostřelce Davida Drahonínského, který se podělil o své zkušenosti z významných závodů a poznatky ze své přípravy, zejména ve sféře mentálního tréninku. 

 

Sobota 18.2.2017 

V sobotu byla do programu zařazena přednáška o antidopingu, což je velmi důležité téma pro všechny výkonnostní sportovce i jejich trenéry. Nastíněny byly plány pro činnost jak SCM tak juniorské reprezentace, například plány soustředění, nominační kritéria atd. 

 

Neděle 19.2.2017 

V neděli proběhl kontrolní halový závod. Závod byl na programu až na závěr jako prověrka připravenosti pro střelbu po několikadenní tréninkové a fyzické zátěži. 

 

Závěrečné hodnocení: První soustředění SCM v tomto roce splnilo svůj účel a to seznámit lukostřelce zařazené do SCM s plánem pro tuto sezónu a také s novým vedoucím SCM a RD a jeho plány a představou spolupráce. Soustředění je hodnoceno pozitivně z hlediska zajištění akce a také připravenosti jednotlivých sportovců. 

 

V Prostějově dne 21.2.2017

 

Hana Majarová 

vedoucí akce

02.04.2017 (tk)

Zpráva ze závodu ME a MEJ v halové lukostřelbě VITTEL FRANCIE 7.3. - 12.3.2017

Zpracoval: Radek BERÁNEK, 13.3.2017

 

Účastníci:

Vedoucí výpravy: Vilém ZMĚLÍK

Muži RL: Radek BERÁNEK

Junioři RL: Aleš ZMĚLÍK

 

S odstupem několika dní po konání ME ve Vittelu, bych Vám rád předal informace z uvedého závodu.

Do místa konání každý z účatníků dojel vlastním vozem. Aleš s tátou vyráželi v pondělí 6.3.2017 z Prahy kolem

poledne a dorazili do hotelu okolo půl deváté večer. Odjezd v poledne už jim neumožňil dorazit včas do haly

na akreditace, které v pondělí končili v 19:00, tak jsem po domluvě s panem Změlíkem telefonicky vyřešil s

organizátory, aby dali vědět do hotelu, že tam dorazí bez akreditací. Ubytování v hotelu pak proběhlo bez

problémů, akorát na obědy a večeře se muselo chodit do kongresového centra, neboť hotelová kuchyně

bohužel nefungovala.

 

Já, vzhledem k tomu že žiji trvale ve Francii a do Vittelu to mám pouze 2h cesty, jsem vyrážel až v úterý ráno

rovnou do haly kde jsme měli sraz v 9:00.

Akreditace proběhla rychle a bez problémů a zatímco pan Změlík vyrazil na schůzku kapitánů, já s Alešem

jsme šli složit luky a připravit se na oficiální trénink který byl od 10:00. Trénink a kontrola nářadí proběhy bez

problémů. Po skončení tréninku jsme nechali baťohy v hlídané úložně nářadí a přemístili jsme se na tribuny,

aby jsme mohli sledovat oficiální zahájení.

 

Ve středu 8.3.2017 probíhali kvalifikace. Pro naší kategorii reflexních luků začala v 8:30 tréninkem a v 9 :05

pak samotným závodem. Kvalifikace probíhala bez větších problémů až na docela nepříjemné vedro, které

bylo v hale.

 

Aleš se s celkovým nástřelem 569 bodů (285/284) umístil na 27 postupovém místě. Byl to jeho nejlepší

výsledek v sezóně a poněvadž mu školní povinnosti neumožnili větší přípravu v posledním týdnu, tak musím

říct, že vzhledem ke konkurenci , která tu v juniorské kategorii byla, podal vynikající výkon. Když se podíváme

na výsledky tak je vidět , že junioři dnes v hale střílí na úrovni dospělých mužů a někteří dosahují dokonce

lepších výsledků. Jen pro informaci v kategorii mužů by se Aleš umístil na 20 místě.

 

Vrátím-li se k sobě, měl jsem kvalifikaci vzhledem k nízkému počtu střelců jistou a s celkovým nástřelem 555

bodů (283/272) jsem se umístil také na 27 postupovém místě. Musím ale říct, že jsem zůstal daleko za svým

očekáváním. Jak už jsem psal, tak v hale bylo nepříjemné vedro a nepovedlo se mi během závodu dostat do

střelecké pohody. Hlavně v druhé půlce jsem obstřeloval desítku ze všech stran, což mi na pohodě nepřidalo a

jak se mi potila ruka, tak jsem se pral s gripem čím dál tim víc. V předposlední sadě jsem pak nestihl vystřelit

jeden šíp. Trošku jsem tam zatuhnul, což se mi občas stává, ale zatímco na většině závodů kterých jsem se

účastnil, mi to vždy někdo odpočítal, a to třeba i na světovém poháru v Nimes, tak tady se neozval vůbec

nikdo. To ale neomlouvá fakt, že to byla moje technická chyba. Zkrátka jsem si to špatně odpočítal. Když tam

pak člověk vidí, že ostatní mají za sebou trenéra, který je dokáže zklidnit, tak si říká že je škoda být na

takovém závodě sám. To je něco, co jsem trochu podcenil v přípravě. Evidentně jenom střílet nestačí, takže

budu muset najít i čas na mentální přípravu.

 

Odpoledne jsme měli volno a do haly jsme se vrátili v 17:00, aby jsme se připravili na první kolo eliminací. Aleš

začínal střílet od 18:15 a já v 19:05. Alešův soupeř byl Remar Alen z Chorvatska a proti mě stál

Tsybekdorzhiev Bair z Ruska.Oba jsme bohužel i přes veškerou snahu prohráli 7:1.

 

Vzhledem k tomu, že jsme tam byli sami a soutěž družstev se nás tedy netýkala, tak naše působení na

závodě skončilo definitivně a ve čtvrtek jsme se všichni vrátili domů.

Závěrem bych chtěl říct, že organizace závodu byla na vysoké úrovni a vše fungovalo jak se na takto velkých

závodech očekávalo.

 

Co mě překvapilo, byla nižší účast v kategorii mužů kde nás bylo jen 29, a 6 týmů. Například němci tam v

kategorii muži a ženy neměli vůbec nikoho, ale poslali obě svá družstva juniorů. Juniorská kategorie tak byla

více obsazená, ať už v jednotlivcích nebo v družstvech.

 

Řikám si, že je škoda být na takovém závodě sám, protože to byl jeden ze závodů kde byla reálná možnost

zastřílet si i eliminace v družstvech a to i v juniorských kategoriích.

 

Pro nás to byla každopádně cenná zkušenost.

 

S pozdravem

 

Radek Beránek

23.03.2017 (tk)

ZPRÁVA Z VÝJEZDU MEJ TERČOVÁ LUKOSTŘELBA 19.– 23.7.2016, Bukurešť, Rumunsko

Mistrovství Evropy juniorů a kadetů v terčové lukostřelbě se konalo ve dnech 19.– 23.7.2016, za ČR zúčastnili: 

 

juniorky: Marie Horáčková 

junioři: David Jaroch 

Aleš Změlík 

Kadetky: Barbora Kramperová 

Klára Grapová 

kadeti: Vojtěch Chochola 

David Vítovec 

Filip Vach 

 

Vedoucí výjezdu:

Zdeněk Horáček 

 

Trenéři:

Martina Macková 

Helena Bauerová 

 

Mistrovství Evropy se zúčastnilo 341 závodníků z 36 států. Oficiální trénink, kvalifikace a finálové souboje probíhaly za slunečného počasí s mírným větrem. 

  

Celé ME probíhalo na fotbalovém stadionu Dinamo Bukurešť. 

 

soutěž

země

datum

počet zemí

 

 

MEJ

ROM

15.-23.7.

36

 

Strana 1

Disciplína

(zkr. dle oponentur)

Příjmení *

Jméno

Umístění

Počet na startu

* (u týmových sportů  počet  hráčů dle zápisu k utkání)

Reflexní luk Junioři

Jaroch

David

33-56

66

Reflexní luk Junioři

Změlík

Aleš

33-56

66

Reflexní luk Juniorky

Horáčková

Marie

4

43

Reflexní luk Kadeti

Chochola

Vojtěch

17-32

68

Reflexní luk Kadeti

Vach

Filip

33-56

68

Reflexní luk Kadeti

Vítovec

David

17-32

68

Reflexní luk Kadetky

Grapová

Klára

33-56

51

Reflexní luk Kadetky

Kramperová

Barbora

17-32

51

 

Úspěchem bylo 4. místo Marie Horáčkové v soutěži juniorek. 

 

Program ME byl pořadatelem dodržován bez větších výjimek. 

 

Zdeněk Horáček v.r. 

vedoucí výjezdu

20.02.2017 (tk)
Přílohy
pdfVýsledková listina [pdf, 1557 kB]