Český lukostřelecký svaz

Zpráva ze soustředění SCM 10. - 14. 1. 2018, Nymburk

Místo konání: SC Nymburk

 

Termín akce: 10.-14.1.2018

 

Vedoucí soustředění, trenér: Hana Majarová

 

Trenéři: Jan Šípek, Tereza Brandová

 

Účastníci:

Michal Hlahůlek, Vojtěch Chochola, David Vítovec, Matěj Jech, Josef Křesala, Klára Grapová, Barbora Kramperová, Dominik Petr Orel, Martina Zikmundová, Petra Zikmundová, Michael Roba, Jiří Herák, Jakub Bešta, Aneta Venhudová, Martin Pekárek, Jan Pluhař, Jonáš Čábelka, Bára Machalíková, Eliška Novotná, Nikol Lettlová

 

Program soustředění:

Soustředění proběhlo v polovině halové sezóny a bylo zaměřeno zejména na střeleckou přípravu. S členy SCM byly provedeny kontrolní fyzické testy. Soustředění navštívila mentální koučka a sportovní psycholožka Kateřina Vejvodová a seznámila účastníky se základy mentální přípravy. Po každodenním programu byla zařazena regenerace. Poslední den se uskutečnil kontrolní závod viz. Rcherz. Během soustředění byly taktéž konzultovány tréninkové deníky.

 

Středa 10.1.2018

Po příjezdu všech účastníků proběhlo zahájení, kdy se všichni seznámili s aktualizovaným programem soustředění a s cíli tohoto setkání.

 

Čtvrtek 11.1.2018

Ve čtvrtek byla dopolední část věnována přednášce na téma mentální přípravy. Tématem bylo například nastavování cílů, práce s nervozitou při závodě apod.  První část odpoledního programu byla ryze lukostřelecká. Byly pořízeny video záznamy pro konzultaci s osobními trenéry. Ve zbytku odpoledne proběhly fyzické testy.

  

Pátek 12.1.2018

Páteční dopoledne byl na programu objemový lukostřelecký trénink. Na odpolední střeleckou část navázaly kondiční tréninky formou kruhového cvičení s Martinem Kubcem.

                                                               

Sobota 13.1.2018

Sobota opět patřila lukostřeleckému tréninku, který byl zpestřen eliminačními souboji jednotlivců a družstev. Na odpolední část se připojili osobní trenéři, se kterými se konzultovaly video záznamy jejich svěřenců.

 

Neděle 14.1.2018

V neděli byl připraven kontrolní závod. Ten je vždy naplánován na konec soustředění tak, aby si mohli střelci vyzkoušet střílet závod po předchozím intenzivním zatížení a zjistili tak své fyzické možnosti.

 

Závěrečné hodnocení:

Cílem tohoto soustředění byl lukostřelecký trénink ve větším objemu, který se dařilo plnit. Vyšší dávky byly zejména pro nejmladší členy SCM výzvou, nicméně se s tímto dobře vyrovnali. Kontrola fyzických testů a hodnocení našeho kondičního trenéra naznačilo, že jsou členové SCM v obdobné, kondici jako při posledním soustředění, u některých došlo ke zlepšení. Kvalita provádění cviků však byla obecně lepší u všech. Během kontrolního závodu se střelci dokázali vyrovnat s únavou po předcházejícím programu, výsledky zhruba odpovídaly jejich průměrným výkonům z letošní halové sezóny.

 

V Prostějově dne 14.1.2018                                                      

 

Hana Majarová

vedoucí akce

15.01.2018 (tk)

Přílohy
Seznam [17 kB]

Aktuality

Místo konání: SC Nymburk   Termín akce: 10.-14.1.2018   Vedoucí soustředění, trenér: Hana Majarová   Trenéři: ...
Je to tady! Začíná další ročník sportovně-společenská akce Díky, trenére. Od února je opět možné na webové stránce Díky, trenére  nominovat   vaše ...
Od 8. do 10. února 2019 se konal prestižní mezinárodní halový lukostřelecký závod The Vegas Shoot v americkém Las Vegas, kam se sjelo 3767 ...
Přečtěte si lednové vydání World Archery News.
Na jednání předsednictva ČLS dne 21. ledna 2019 byla schválena nominační kritéria platná pro sezónu 2018-2019. Více infromací naleznete v přílohách níže.
V minulém týdnu se ve dnech 16. - 20. ledna 2019 uskutečnilo ve Sportovním centru v Nymburce soustředění SCM a dorosteneckého reprezentačního týmu. ...
Místo konání: Aula ČUS, Zátopkova 2, Praha 6   Progam   Neděle, 20.1.2018 10:00 – 9:30            Registrace, zahájení, ...
V kalendáři závodů je k dispozici rozpis pro 8. akademické mistrovství České republiky v halové lukostřelbě. Koná se 15. února 2019 v Praze.